stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Zayıflayan insanların baş belası deri sarkması

gobek-yagi[1]

İnsanlar büyük zahmetler sonucunda yağlarından fazla kilolarından kurtulduktan sonra başka bir sorunla karşı karşıya kalıyorlar. Yeni ölçüde kıyafetler giymek ne kadar hoş olsa da, cildin sarkması hiç de insanı mutlu etmiyor. Bunun için  cildi elastikleştirmek için bazı yöntemler var.

1. Yağlarınız gözaltında Hızlı kilo vermek derinin büyük düşmanıdır. Cildin yeni ağırlığa alışması ve gerekli boyutlara gelmesi için zaman gerekir. Bir ay içinde 5 kilogramlık cilt sıkılaşır.

2. Su içmeyi artırmak.Bu bütün vücudunuzun daha hızlı birşekilde toparlanması ve güzelleşmesine yardımcı olur, aynı zamanda cildin de esnek ve sağlam olmasına yardımcı olur. Gün içinde en az 6 bardak su için.

3. Bir günde bir  haftada üç kez güç egzersizleri yapın. Kas için hesaplanan egzersizler cilde de faydalı olur.

4. Cildinizi nemlendirin. E vitamini içeren bir krem kullanın. E vitamini epidermis hücrelerinin artışını hızlandırır. Nemlendirici krem ise kırışıklıkları azaltır. Hindistan cevizi yağı da yardımınıza ulaşabilir. O, doğal nemlendirici sayılır.

5. Masaja kayıt olun Haftada bir kez masaj yaptırın . Kan dolaşımını artırmak için bu önemlidir. Özellikle kilo döneminde.

6. Güneş altında az kalın. Ultraviyole ışınlar cildin esnekliğine olumsuz etkiler. Solaryumu ise tamamen unutun.

7. Klorlu su bulunan havuzda yüzmeyin Klor cilde nüfuz ederek hücreleri kurutur. Eğer yüzmeyi çok istiyorsanız, o zaman enaz klor olan havuzu seçin. Çıktıktan sonra ise mutlaka banyo yapın.

8. Sabırlı olun. Eğer cilt aşırı sallanmışsa sabırlı olmak mutlaktır. Vücudumuz yeni boyutlarına zamanla alışacaktır. Burada yaş faktörü de büyük bir rol oynamaktadır.

Bir önceki yazımız olan El Bakımına Ne Kadar Önem Veriyorsunuz? başlıklı makalemizde el bakımı, el bakımı için doğal kremler ve el bakımı maskeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in CİLT SORUNLARI. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required