stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Zayıflamak için neler yenilmeli

Greyfurt
Araştırmalar gösteriyor ki, greyfurt diyeti yağların erimesinde mücadelede gerçek bir yağ yakıcıdır. Bu yöntemin özü her öğünden önce greyfurtun yarısının yenilmesi ile gerçekleşir… Eğer akşam yemeğinde aşırıya kaçmışsanız o zaman greyfurt yiyebilirsiniz. Midede hissettiğiniz ağırlık hızlı geçip gidecek. Meyvenin yarısında toplam 39 kalori vardır. Eğer tam sonuç almak istiyorsanız, o zaman greyfurt sonrası kalorisi 800 den fazla olan besin tüketmeyin. Diyorlar ki, bu meyvenin enzimleri işte bu kadar kaloriyi parçalayabilir bilir.Ayrıca, belirtelim ki, greyfurtta kanser hücreleriyle savaşan maddeler vardır. 2006 yılında İsrail doktorları araştırma yaparak tespit etmişlerdir ki, greyfurtun kırmızı türünde diğer türlerine oranla daha çok faydalı maddeler vardır. Kanda kolesterol seviyesini düşük saldığından kalp hastaları için önerilir. Fakat birçok kişi bilmez greyfurt suyunu bazı ilaçlar ile birlikte aldığınızda  insan hayatı için tehlikeli olan durum oluşabilir. Öyle ki, bu meyve suyu bazı ilaçların etkisini değiştirir, azaltır, artırır veya uyumsuzluk yaratır. Buna göre  ilaç almak zorunda olanlar geçici olarak greyfurt suyundan vazgeçsinler.

Kabak
Zayıflamak isteyenler için mükemmel bir sebzedir. Onun içinde 40 kalori vardır, yapısı lifli ki, bu da oldukça iyidir. Sayısız araştırmalar, lifli ürünler sağlık için ve hem de kilo vermek için yararlıdır. Ayrıca, kabak çabuk pişen sebzedir tarçınla, cevizle, bademle pişirildiğinde çok  lezzetli olur. Lezzetli, faydalı ve düşük kalorilidir.

Sığır ETİ
Aslında yağsız sığır eti kilo uygulanan diyetlerde özel bir yere sahiptir. Evvela, bu ürün sağlık için önemli olan proteinlerle zengindir. İkincisi ise, proteinler, karbonhidratlar nispeten daha iyi sindirim olunurlar. Hem de bir parça et insanı daha sık doydurur ve açlık hissini ortadan kaldırır. Proteinler metobolizmayı stimüle eder, uzun süre doygunluk hissiyatını korumuş olurlar.

Yeşil çay

Antioksidan bakımından zengin ve vücuda olumlu etkileyen bir içecektir.Ayrıca, kilo vermek için kullanılan en iyi doğal araçlardan biridir. Yeşil çay vücuttaki metabolizmayı güçlendirir, sindirimi hızlandırır, katı yağlar parçalamaya yardımcı olur, neticede de vücudun dış görünümünde oluşan sorunlar ortadan kalkmış olur. Bazı araştırmalar göstermiştir ki, gün boyunca 5 fincan yeşil çay içmek artık beslenmenin olumsuz sonuçlarından koruyabilir. Yeşil çay aynı zamanda stresle mücadelede size yardımcı olabilir. Tüm bu söylenenlere itaat edilirse, hem sağlığı korumak, hem de artık yağlarınızdan kurtulmak mümkün olur

Bir önceki yazımız olan Şeker Krizini Gidermek İçin Diyet Dostu Yöntemler başlıklı makalemizde Diyet, diyet yöntemler ve şeker krizi hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in DİYET LİSTELERİ , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required