stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Zayıflamak için yağsız yiyin

yağsız yemek makarna

Yaz günlerinin gelmesiyle bir zayıflama telaşı başladı. Ince ve açık renkli elbiseler giyeceğimiz  yaz günlerinde formda olmayı hepimiz istiyoruz elbette. Üstelik deniz tatili ve bikini bizdeki zayıflama isteğini artırır. uzmanlar zayıflamanın baş şartlarından birinin yağsız yemek olduğunu söylüyorlar. Vücutta biriken yağların bizi nasılda şişko gösterdiğini düşünürsek uzmanların teklifinin çok doğru olduğunuda anlarız. Bakın uzmanlar yağlar konusunu açıklar.

Yağsız beslenin demek hiç yağ yemeyin anlamına gelmiyor elbette. Zeytinyağı, fındık yağı ve balık yağı gibi yağları az az sofranızda bulundurun ve kullanın. Bazı yağlar özellikle doğal zeytinyağı metabolizmanızı hızlandırır ve sizi gerçekten rahatlatacak derecede forma sokar. Metabolizma artıkça hazımsızlık ve şişkinlik ortadan kalkar

Süt ürünleri de zayıflamanıza yardımcı olur. Kalsiyum mineralinin alınamaması vücutta yağ yığışmasına neden olur. Süt ürünlerini yetersiz kullananların beslenme alışkanlıkları bozulup değişebilir. Doymamaya başlama gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Günlük beslenmenize 2 su bardağı süt veya yoğurt eklemeyi unutmayın. Ancak bu süt ve yoğurt yağsız ya da az yağlı olmalıdır.

Katı yağlar yememeye dikkat gösterin. Yemeklerinize çok az zeytinyağı ilave edin. Katı yağları yemeklerde de kullanmamaya dikkat edin. Bol yeşillik ve salata kullanın. Salatalarınıza çok az miktarda zeytinyağı gezdirebilirsiniz. Yağlı yemek yememeye dikkat ettiğinizde zayıflama ve forma girmek daha kolay olacaktır. Sağlıklı ve güzel günler diliyoruz hepinize ..

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Yaşam Tarzınız Mı? başlıklı makalemizde doğal beslenme, doğal yaşama ve sağlıklı bir beden hakkında bilgiler verilmektedir.


3 sene ago by in DİYET LİSTELERİ , SAĞLIKLI BESLENME. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required