stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Zayıflamak için 20 altın kural

diyet

1. İyice karıştırın ve bunu alışkanlığa çevirin
En çok sevdiğiniz meyve suyunu saf yada mineralli suyla karıştırın. Bu size normalde içtiğiniz meyve suyunun yarısını kullanmanıza yol açacak ve sonuçta aldığınız kaloriyi önemli miktarda azaltmış olacaksınız. Bunu özellikle meyve sularının daha çok tüketildiği sıcak yaz günlerinde yapın.

2. Kablosuz telefon kullanın
En yakın arkadaşlarınızla günlük samimi konuşmalarınızı yaparken aynı zamanda da kalori eritebilirsiniz. Elbiselerinizi yıkayın (68 kalori), masayı hazırlayın (85 kalori), ya da çiçekleri sulayın (102 kalori).

3. Sakız çiğneyin
Son zamanda yapılan bazı araştırmalara göre, tüm gün şekersiz sakız çiğnemek metabolizma hızınızı yüzde 20 oranında artırırmış buda sizin sindirim sisteminize olumlu etki ediyor.

4. içeriğine mutlaka dikkat edin
Gıdayı tüketmeden önce öncelikle içeriğini iyice okuyun çünkü kalori değerleri genellikle 100 gram bazında bildirilir. Oysa yediğiniz şey 100 gramdan fazlaysa daha fazla kalori alıyorsunuz.

5. Gezmeye çıkmadan önce yeşil çay için
Kafein yağ asitlerinin açığa çıkmasını sağlar. Böylece daha kolay yağ yakarsınız. Ayrıca yeşil çayda bulunan polifenoller (antioksidan bileşikler), kafeinle birleşerek eritilen kalori miktarını artırırlar. Ancak eğer yüksek tansiyonunuz varsa, bu öneriyi dikkate almayınız.

6. Ev yemeklerinden yiyin
Dışarıda yemek genellikle daha çok kalori almanıza neden olabilir. Eğer çalışıyorsanız öğle yemeğini evde hazırlayıp yanınızda alabilirsiniz.

7. Kan testi yaptırın
Yaklaşık 12 kadından birinin tiroidi yeterince iyi çalışmıyor ve bu da metabolizmayı yavaşlatan bir etkendir.

8. Su içmeye  dikkat edin
İçki tercihinizi sudan yana kullanın. Yanınızda şişe su bulundurmak faydalı olabilir. Günde aralıklarla ve azar azar su içmek sizin sağlığınız için çok önemlidir.

9. Tat alma duyunuzu yanıltın
Öksürük için olan mentollü drajelerden bir tanesini ağzınızda eritmek, canınız bir şey çektiğinde, bu duyguyu zorlaştırabilir.

10. Baharatları kullanın
Örneğin: yediklerinize acı eklemek, daha uzun bir zamanda acıkmanıza yardımcı olabilir.

11. İçtiğinizde süte dikkat edin
Su gibi, az yağlı sütün de doyurucu etkisi vardır. Üstelik kalsiyum açısından da zengindir ve tok tutar.

12. Salata malzemelerini doğramayın, dilimleyin
Salatanız sadece yeşillikler oluşmak zorunda değil. Havuç, kereviz, kabak ve diğer sebzeler de kullanılabilir. Ama bunları ince ince doğramak yerine, büyük parçalar halinde yapın. Hem yemesi daha uzun sürer, hem de daha çok çiğnemiş olursunuz. Bu da daha çabuk doymanızı ve ana yemekten daha az yemeğinizi sağlar.

13. Bir dostunuzu arayın
Kendinizi yalnız hissediyorsanız, yemeğe yönelmek yerine, telefonu elinize almayı seçin. Bu nedenle daha az yemenize yarar sağlayacaktır.

14. Yediklerinizi yazın
Bu, neyi ne kadar yediğinizi bilmediğiniz için kendinizi kontrol etmenize yardımcı olur. Yediğinizi yazıp kontrol etmek çok faydalı olabilir

15. Tv kumandasına dinlenme verin
Kumanda gibi aletler işinizi kolaylaştırmakla beraber aynı zamanda sizi hareketsizleştirirler.

16. Sprey yağları seçin
Böylece normalde kullandığınızdan çok daha az yağ kullanarak yaptığınızı farkedeceksiniz.

17. Alırken küçüğünü seçin
Örneğin eğer çikolata alıyorsanız küçük boyu tercih edin.Bir bar yerine, bir paket almak demek, 44% daha fazla yemeniz demek. Riske girmeye gerek yok, küçüğünü alın, kaloriyi azaltın.

18. Yemeği pişirmeden önce ölçün
Makarna, pilav gibi besinleri yerken, miktarı kaçırıp daha çok yiyebilirsiniz. Oysa önceden yemeniz gereken kadarını ölçüp pişirirseniz, bu sorun ortadan kalkmış olur. Böyle bir deyişle: 4 kaşık makarna ya da pilav, 1 dilim ekmeğe eşittir. İçinde büyük sebze parçaları olan çorba içen kişilere bakılacak olursa, hem daha çabuk doyulur, hem de% 20 daha az yenir.

19. Biraz da ilhama ihtiyacınız var
Bazen ihtiyacınız olan motivasyonu yine ancak kendiniz sağlayabilirsiniz. Bu nedenle hazırlıklı olun ve buzdolabı, mutfak kapısı, bisküvilerin durduğu dolap, ya da bilgisayar gibi yerlere sizi motive edecek yazılar yapıştırın. Örneğin: “Bir waflle a mağlup olmayacaksın değil mi? Ne de olsa uzun bir yol kat ettin ve çok başarılı oldun.” Vaktiniz olduğunda kilo için ne yapmalı olduğunuz konusunda da en azından düşünün.

20. Balık yemeyi ihmal etmeyin
Bildiğiniz gibi balık son derece sağlıklı bir yağ tipi olan omega-3 yağ asitlerini özünde birleştirir..Diyette olan kişilere bakarsak, her gün balık tüketenler, diyetlerinde  balık olmayanlara oranla% 20 daha fazla kilo verirler

Bir önceki yazımız olan Şeker Krizini Gidermek İçin Diyet Dostu Yöntemler başlıklı makalemizde Diyet, diyet yöntemler ve şeker krizi hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in DİYET LİSTELERİ , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required