stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Zayıflama Hapları Zararlı mı?

Ülkemizde satılan zayıflama haplarından çok az bir kısmı sağlık bakanlığı tarafından onaylanmıştır bunu göz önüne aldığımız zaman kullanılan ve çevremizde doğal diye bilinen bu haplar ne kadar sağlıklı olabilir?

Eğer kişinin 10 veya 15 kilo fazlası varsa bu durumda bunu bir beslenme uzmanına danışmalıdır uzman görüşüyle ancak bu ilaçlar kullanılabilir.Kullanım da bir gözetim çerçevesinde uygulanabilir çünkü her ilacı her insan kullanamaz ilaç verilirken kişinin sahip olduğu hastalıklar göz önüne alınmak zorundadır.Beslenme planıyla beraber kullanılabilmesi için kişide zararlı bir yan etki oluşturmaması gerekir. Eğer beslenme programını değiştirmeden ve bununla birlikte eski beslenme alışkanlıklarıyla birlikte sağlık problemlerini dikkate almadan bir uzmana danışmadan zayıflama ilacı kullanırsa bundan fayda değil kesinlikle zarar görecektir.

Piyasada ve dışarıda yasal olmayan yollardan satışı olan birçok ürün doğal ve bitkisel denilerek satılmaktadır ama uzman kişiler bu bahsedilen ilaçların söylenildiğinin aksine kimyasal ve hatta öldürücü tehlikede olduğu hususunda uyarıyor.Bu ilaçlar genelde gıda takviyesi olarak tanımlanmaktadır. Oysaki beyindeki yeme isteğini azaltıp insanın iştahını kesiyor böylece kilo verilmesine neden oluyor. Yeme isteğinin azalmasını sağlayan madde olan sibutramin’in  yüksek miktarda tüketilmesi ise insanları ölüme kadar sürüklemektedir.

Zayıflama haplarının yan etkileri;tansiyon yükselmesi, ağız kuruluğu ve kabızlıktır.Hatta kalp krizlerine bile yol açabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Şeker Krizini Gidermek İçin Diyet Dostu Yöntemler başlıklı makalemizde Diyet, diyet yöntemler ve şeker krizi hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required