stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Yunan diyeti ile zayıflayın

1415688669_yoqurt,

Yunan diyetinin ilk temel prensibi paketlenmiş, işlenmiş gıdalardan uzak durmak, asıl, kendine has tadı olan doğal besinleri, kilo için ihtiyaç duyulan ürünleri yemektir.
Bu diyetin temelinde 12 gıda vardır. Bunlar nelerdir?

Zeytinyağı: Vücudumuz yağ yakmak için yağlara ihtiyaç duyuyor. Zeytinyağının metabolizmayı hızlandırdığı, tokluk hissini artırdığı söyleniyor.

Yoğurt: Kan şekerinin düzenli düşürülmesine yardımcı olur ve tok tutar. Kilo vermek  için sağlıklı mikrobiyomların salgılanmasına  yardım eden nadir diyet kaynaklarından biridir.

Sebzeler: Hastalıklardan korunmak ve kilo için en iyi antioksidandır. Vitamin ve mineral içeren besinlerdir.

Fasulye: liflerden zengin, karnımızı tok tutarken vücudumuzda bakteri seviyesini de normaya etmeye ihtiyaç var.

Deniz ürünleri: Metabolizmayı hızlandıran, kan şekerini normale  düşüren ve vücudumuzdaki yağ yakma hormonlarını düzenleyen yağ asidi kaynağı sadece balık ve deniz ürünleri kabuklarında bulunan Omega 3-dür.

Tahıllar: tahılların içerdiği kompleks karbonhidratlar enerjili çalışmanıza yardımcı olur. Seratonin hormonunu artırarak nefsimize hakim olmaya ve az yememize yardımcı olur.

Şifalı bitki ve baharatlar: Bu gıdalar metabolizmanın hızlanmasına, sindirimin rahatlamasına, kan şekerinin düzene düşürülmesine ve şekerli yağlı yemek arzusunun azalmasına yardımcı olur.

Meyve: Bu, doğal şeker lifli ve sulu yapısı ile karnı tok tutarken vücudun şeker ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olur.

Kahve ve çay: Bu gibi doğal kafeinli içecekler metabolizmayı hızlandırır, kan şekerini düzenler, iş motivasyonu ve performansını artırır.

Çerez: Tuzlu ve lezzetli çerezler metabolizmayı hızlandıran, kan şekerini normaya düşüren, yağ yakan besinlerdir.

Tavuk ve yumurta: Yunan diyeti çok hayvan eti içeren olmasa da, tavuk ve yumurta yemek yağsız proteinler sayesinde aldığınız kaloriyi artırmadan, kan şekerinin çözümlenmesi ve iştahınızın azalmasına yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Yaşam Tarzınız Mı? başlıklı makalemizde doğal beslenme, doğal yaşama ve sağlıklı bir beden hakkında bilgiler verilmektedir.


3 sene ago by in DİYET LİSTELERİ , SAĞLIKLI BESLENME. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required