stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Yiyerek Zayıflayın

1396456912_yiyerek_zayiflama_kilo_verme

İnsanların en büyük dertlerinden biri obezite, yani kiloların neden olduğu şişmanlık. Tıp ve gıda bilim adamları, Artan Kilo azaltmak konusunda çok araştırmalar yapmıştır. Ve bu araştırmaların sonunda şöyle bir gerçek ortaya çıkıyor. “Yiyerek de zayıflamanız mümkündür”.

Bazı gıdalar metobolizmayı (maddeler alışverişi) direkt olarak etkiliyor, yani onu çalıştırıyor. Zayıflamak için aç kalmak, ya da uzun süreli diyetler gerekmez. Vücudu uzun zaman tok tutan ve yağ yakan, metobolizmayı hızlandıran gıdaları kabul etmek esastır. Sizinle bugün araştırmaların sonu ortaya çıkan, metobolizmayı hızlandıran, yani yiyerek zayıflatan 10 yiyeceği paylaşacağız.
Patlamış mısır
Araştırmalara göre, patlamış mısır yemek diğer atıştırmalık  gıdalara göre insanı daha tok tutuyor. Genelede, tiyatroda yediğimiz popcornlar 300 kalori demektir. Tavsiye edilen bu besini yağsız veya az yağlı olarak tüketmeniz gerekmektedir.

Tuzsuz Peynir
Araştırmalar gösteriyor ki, günlük diyet listesine  peynir ile giriş yapanların daha az peynir yiyenlere göre  daha hızlı zayıfladıkları  ortaya çıkmıştır. Bilim adamları bu besinlerin içerisinde bulunan CLA maddesinin yağ yakmada  etkisi olduğunu bildirmektedir.

C vitaminleri – Mandalina
Her bir mandalina tatlıya olan ihtiyacı önler, 35 kaloridir.. Turunçgillerdeki  zengin C vitamini sayesinde güzelliğinize güzellik katılabilir. Günlük diyet menüsünde bulundurabilirisiniz.

Greyfurt
Yarım greyfurt sadece 37 kalori oluşturmaktadır ve şişmanlığı, kabızlığı önler. Greyfurt aynı zamanda kalp hastalığı riskini azaltan, serbest radikallerle savaşan C vitamini deposudur. Meyve gibi yiyebilir ve suyunu sıkıp içebilirsiniz.

Adsız

Yağsız etler
Kıyma
Yağsız kıyma içerdiği protein sayesinde kas kitlenizi koruyor. Uzmanlar ne kadar adaleye sahipseniz, vücudunuzun o kadar kalori yakmaya çalıştığını, yüksek adeleye sahip olmanın metobolizmayı hızlandırdığını belirtiyor. Avustralyalı gıda araştırmacılarının  yaptıkları denetimler sonucunda haftada 6 kez yağsız kıyma yiyenlerin yemeyenlere oranla yüzde 25 daha fazla azaldığı kanıtlanmıştır.
Elma
Bir orta boy elma  artık bilindiği gibi lifle dolu. Yapılan araştırmalara göre, yemekten önce bir elma yiyenlerin yemeyenlere nazaran yüzde 15 oranında daha az kalori aldıkları açıklanmıştı. “Bonus” olarak da elma hastalıklarla mücadele eden güçlü bir antioksidan kaynağıdır.

Yulaf
Yulaf sabah sofraları için tok tutmakta bir numaralı gıdalardan biridir. Bu tam tahıllı gıda diğer karbonhidratlara oranla kan şekerini ayarlayarak, “O kadar açım ki, buzdolabını da yiyebilirim” düşüncesinden sizi uzaklaştırır. Bir fincan yulaf günlük ihtiyacınız olan lif miktarının üçte birini ödüyor. Yulaflı ekmek yemek akıllı fikir olacaktır.

yulafyulaf
Baklagil Bitkileri
Yüksek protein, karbonhidrat ve lif deposudur. Bonus olarak da sinir sisteminizi harekete geçirecek, kabızlığın önleyecek.
Mercimek
Bu, kötü kolestrolla mücadelede sağlıklı bir lif kaynağıdır. Araştırmalar gösteriyor ki, bu gıda size tokluk hissi vererek, aşırı yemek yememe  ve zayıflamanıza yardımcı olur. Mercimek çorbası pişirip yiyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Salatalık İle Doğal Güzellik başlıklı makalemizde doğal güzellik, maske ve salatalık hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in DİYET. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required