stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Yıldızların Hollywood diyeti

Hollywood diyeti olarak da adlandırılan beslenme şekli “Sugar Busters” diye adlandılır.Yağın vücuttan doğru bir şekilde atılmamasının suçlusu yemekteki fazla şeker. Bunu keşfeden Amerikalı bilim adamları mükemmel bir çözüm geliştirdiler. Bu inanılmaz diyette kalori saymak yerine gerçek karbonhidratlar hiç düşünmeden alınabiliyor ve rahatlıkla kilo verilebiliyor.Kate Winslet, Gillian Anderson, Christian Slater, Rachel Hunter ve Jeanne Tripplehorn bu diyet sayesinde istedikleri forma kavuştular. “Sugar Busters” ın prensibi oldukça basit: Yapmanız gereken tek şey, şekeri hayatınızdan çıkarmak. Bununla o bildiğimiz şekerden söz edilmiyor tabii. Vücut karbonhidratları eritirken kendi glikozunu üretebiliyor. Eğer karbonhidratlı yiyecekleri bolca alırsanız kan şekeriniz yükseliyor.
Kan şekerinin yükselmesi sırasında vücut insülin üretiyor. Bu hormon glikozları ihtiyaç duyulan yerlere gönderiyor. Oralarda enerjiye dönüşüyor ya da enerji üretilmediğinde glikoz fazla ise yağ olarak depolanıyor. Kan şekeri ne kadar yükselirse, o kadar insülin üretilmiş oluyor ve bir o kadar da karbonhidratlar yağa dönüşüyor.Uzmanlar 3 ana ve 1 ara öğün öneriyorlar. Sadece bir tabak yemelisiniz. Saat 20: 00’den itibaren kesinlikle bir şey yemeyin. Tatlı yiyeceklere ani bir istek hissederseniz de bir küçük çikolata parçası yiyebilirsiniz.
serbest olan gıdalar;
Tüm balık ve et çeşitleri
Sebze: Patlıcan, karnıbahar, enginar, fasülye, brokoli, bezelye, salatalık, lahana, marul, yeşil biber, mantar, maydanoz, kuşkonmaz, ıspanak, tatlı patates, domates, soğan
Meyve: Elma, şeftali, avokado, çilek, armut, tatlı karpuz, kiraz, kiwi, limon, mandalina, mango, kavun, portakal, üzüm
Süt Ürünleri: Yağ, yumurta, yoğurt, peynir, süt, krema
Doğal tahıllar
zeytinyağı
Çikolata (% 60 ya da daha fazla kakao içeren)
Meyvesuları
Kahve, çay,fındık
Yasak olan gıdalar
Sebze: Patates, pirinç, havuç
Meyve: Muz, ananas
işlenmiş şeker
İşlenmiş tüm beyaz un ürünleri, kek, bisküvi, beyaz ekmek, makarna
Çikolata (% 60 ya da daha az kakao içeren)
Bira
Tatlı limonata, kola
Cornflakes
Popcorn
bal
Dondurma

Bir önceki yazımız olan 500 Kalorili Savunma Diyeti başlıklı makalemizde 2 kilo, 500 kalori ve az kalori hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in DİYET LİSTELERİ , Ünlülerin Diyet Listeleri. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required