stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Yeni yıla formda girmek sizin elinizde

yeni yıl

Yeni yıla girerken verilen sözlerden biri daha formda bir vücuda sahip olmaktır. Diyet uzmanlarının önerileri ile bu yıl kendinize verdiğiniz sözü tutun.

Diyet, aç kalmak anlamına gelmiyor.
Diyet yaparken aç kalmamak gerekir. Aksi takdirde aç kalan vücudunuz küser ve kilo vermenizi zorlaştırır. Besin değerleri açısından dengeli ve sağlıklı olan program uygulamalısınız. Diyet süresince bazal metabolizmanın altında enerji almanın metabolizmayı yavaşlatarak kilo kontrolünün sağlanamamasının neden olduğunu unutmamak gerekir.

Bol su tüketmeye özen gösterin.
Vücudunuzu susuz bırakmak yeni yılda faturasını vücudunuza Ödeyeceğiniz sorunlara yol açabilir. Az su içmek, vücutta metabolik faaliyetlerin gerçekleşmesi için gerekli olan suyun yetersiz olmasına neden olarak uzun vadede metabolizmanızın yavaşlamasına sebep olabilir.

Motivasyon çok önemli.
Sağlıksız ve bir o kadar da pahalı yiyecekler tüketmek hem bütçenize hem de sağlığınıza zarar verir. Onun yerine zayıfladığınız zaman giyebileceğiniz kıyafetler alarak kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

Benden geçti demeyin!
Nasıl bir elin 4 parmak olması düşünülemezse diyetin spor, sporun ise diyet olması düşünülemez. Yeni yıla  benden geçti diyerek spordan uzak kalmayın. Vücudunuzu spora alıştırarak sağlıklı olabilirsiniz.

Özellikle sevdiğiniz besinleri tüketmeye çalışın
Diyet yaparken sevmediğiniz yiyecekleri tercih etmek zorunda değilsiniz. Severek yediğiniz yemeğin vücudunuza fayda, sevmeden yediğiniz besinin size sağladığı faydadan çok daha fazla olduğunu unutmayın. Severek yemek size iki kat fayda sağlar.

Günlük tutun kendinize.
Ruh halleri ve iştah kabartan yemeklerin genellikle birbiriyle bağlantısı vardır. Her gün yediklerinizi not ederek günlük tutabilirsiniz. Böylece midenizi tanıyarak vücudunuzu yönlendirmeyi öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Şeker Krizini Gidermek İçin Diyet Dostu Yöntemler başlıklı makalemizde Diyet, diyet yöntemler ve şeker krizi hakkında bilgiler verilmektedir.


3 sene ago by in DİYET LİSTELERİ , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required