stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Yaşlanma Karşıtı Yiyecekler

Yaşlanma belirtilerini azaltmak ileri yaşta ki her bireyin bir isteği.Özellikle yaşlanma düşüncesi çok rahatsız edici. Daha az yaşlılık belirtisine sahip olmak yaşlanma hissini daha az yaşamamız anlamına geliyor.Doğa bizlere genç kalmak için özel yiyecekler sunmaktadır.Belirli bazı yiyecekler yaşlılığa karşı etkin bir rol oynamaktadır.

Avokado
Potasyom,E vitamini ve iyi doymamış yağ bakımından zengindir.Vücudun yenilenmiş ve enerjik kalmasına yardımcı olur

Dut,Böğürtlen,Üzüm,Çilek
Bu tür meyveler büyük miktarda antioksidan içerir.Antioksidan maddesi yaşlanmaya karşı ciddi anlamda vücuda yardımcı olur.

Çiçekli ,yapraklı sebzeler
Brokoli,lahana,turp,kıvırcık salata gibi sebzeler bu sınıfa girer.Aynı zamanda zayıflamak içinde tüketilen bu yiyeceklerin yaşlanmaya karşı etkili oldukları da bilinmektedir.

Sarımsak
Uzmanlar kolestrol seviyesini düşürmek için günde bir diş sarımsak tüketilmesini önermektedir.

Fındık
Fındık iyi bir potasyom,magnezyum,mineral,demir,çinko kaynağıdır.Günde bir avuç fındık cildinizin yenilenmesine yardımcı olur

Su
Mucizevi içecek su hücrelerin yenilenmesinde önemli bir rol oynar.uzmanlar günde en az 8 bardak su içilmesi gerektiğini söylüyor.

Yukarıda listelenen yiyeceklere ek olarak bir kaç noktaya daha dikkat etmek gerekiyor:

-Tuz ve şeker tüketiminizi en aza indirin
-Sigara içmeyin ve sigara dumanına maruz kalmayın
-Alkol tüketmeyin
-Yeterli derecede uyuyun
-Doymuş yağ ve kalori tüketiminizi kontrol altında tutun

Bir önceki yazımız olan El Bakımına Ne Kadar Önem Veriyorsunuz? başlıklı makalemizde el bakımı, el bakımı için doğal kremler ve el bakımı maskeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


3 sene ago by in CİLT SORUNLARI. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required