stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Yağlarımızı neden azaltamıyoruz incelemiyoruz?

yağ azaltma

Öyle insanlar  var ki, daima aktif yaşam tarzı geçirirler fakat birtürlü yağlarınız azaltamıyorlar.Uzmanlar sorunun neden olduğunu araştırmaya başlamışlardır.

Uyku eksikliği insanların ağırlığını doğrudan etkiler. Uykusuzluk sırasında organizmada iştahı düzenleyen hormonların dengesi bozulur. Sonuçta insan sürekli yemek ihtiyacı duyar.

Diğer bir neden ise ara sıra atştırmalara bağlıdır. Uzmanlar belirtiyorlar ki, 100 kaloriden az olan besinler insanı doyurmuyor.Eğer böyle atıştırmalıklar açlık hissini azaltmıyorsa, tam olarak yemek yemek gerekir.

Kilo verme  sıkıntısının diğer nedeni ise organizmanın değişikliklere karşı direnişidir. Organizma açlık dönemi için yedek yağ kütleleri barındırıyor. Değişiklikler sadece 2-4 hafta sonra kendini gösterebilir.

Kadınlarda yumurtalıkların bozukluğu sırasında da aşırı kilo problemleri oluşur. Aynı problem kadınlarda kısırlık ve obeziteye neden olabiliyor.

Doktorlar aşırı kilo almamak için sağlıklı beslenmeyi, sporla uğraşmayı tavsiye ediyorlar.

Bir önceki yazımız olan Şeker Krizini Gidermek İçin Diyet Dostu Yöntemler başlıklı makalemizde Diyet, diyet yöntemler ve şeker krizi hakkında bilgiler verilmektedir.


3 sene ago by in ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required