stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Yağ Yakmak İçin Özel Diyet Listesi

Yağ Yakmak İçin Özel Diyet Listesi

Yıllarca aldığınız ve oturmuş olan kilolarınız artık sağlığınızı tehdit eder hale mi geldi? Yoksa belirli bölgelerde biriken yap artık aldı başını gidiyor mu? Kilo verirken yapılan en büyük hatalardan biride vücuttan suyu attırarak kilo vermeye çalışmaktır. Ödem söktürücülerle en fazla 2 kilo verebilirsiniz sonrası ise size zarar verecektir. Çünkü kilo ancak yağların yakılması ile verilebilmektedir. Bunun için size bazı bitkilerden bahsedeceğim. Bu bitkiler bir araya geldiğinde ise sizin hem ödeminizi attıracak, hemde yağ yakıp kilo vermenizi sağlayacak.
Mate çayı: Avrupa da yeşil altın olarak bilinen bu çay kafein içermekte olup yağ yakmaya yardımcı olmaktadır.
Çoban çökerten: İdrar söktürücü özelliği olup, vücut direncini arttırır. (Düşük tansiyonlu kişilerin kullanması sakıncalıdır). Tansiyon düşürme özelliği vardır.
Kekik: İyi bir antioksidan olup, şişkinliği ve gazı alır.
Yeşil çay: 30 dan fazla kanıtlanmış faydası olup obezite ile mücadelede kullanılması özellikle tavsiye edilir.
Biberiye: Hazımsızlık ve kabızlığı giderir.
Cinnema: İnsülin direncini kırar, kilo kontrolü sağlar.
Funda yaprağı: Sindirim sistemini (İdrar ve böbrekleri) temizler.
Bu yukarıda bahsettiğim bitkiler bir araya geldiğinde vücudunuzda gerekli olan tüm işlevleri yerine getirerek, sizin rahat bir şekilde kilo vermenizi sağlamaktadır.
Bu bitkiler nasıl bir araya getirilip kullanılacağına gelince, kesinlikle bitki çaylarını kaynatarak tüketmeyin, demleme yöntemi ile çayı hazırlamanız daha etkili olacaktır.
Bunun için bir bardak sıcak suya her bir bitkiden birer tutam atıp 5 dakika kadar beklettikten sonra tüketmeniz sizin en kısa sürede kilo kaybetmenizi sağlayacaktır.
Gün içersin de bu bitki karışımından her öğün öncesi içmeniz, daha çabuk fayda almanıza yardımcı olur. Birde bunun yanında biraz spor ve aperatif kaçamaklardan uzak durursanız etkili bir diyet yapmış olursunuz.
Yağ Yakmak İçin Özel Diyet Listesi

Bir önceki yazımız olan Kahvaltıyı Evde Yapamayanlar başlıklı makalemizde dengeli beslenme, diyet bilgileri ve iyi beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


1 sene ago by in DİYET LİSTELERİ. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
3 Comments to Yağ Yakmak İçin Özel Diyet Listesi

Leave A Response

Required