stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Tarçınlı Sütle Zayıflayın

tarcinli-sut

Fazla kilolardan kurtulmak ve özellikle de göbek yağlarını eritmek için, sütten yararlanmaya ne dersiniz? Üstelik tarçın katılarak içilen sütle ayda tam 4 kilo vermeniz mümkündür.Yapılan çalışmalar, sütün mucizevi bir faydasını ortaya çıkardı. Günde 2 bardak süt içerek, fazla kilolarınızdan ve yağlarınızda kurtulabilirsiniz! Sütün özellikle tarçın veya tarçın kabuğuyla tüketilmesi etkisi artırır.

Göbek yağlanmalarına günde 2 bardak süt

Doğduğumuz günden itibaren en temel gıda maddelerinden olma özelliğini taşıyor süt. Vücudumuzun ihtiyacı olan protein, yağ ve karbonhidratı yeterli dozda içeren en değerli vitamin kaynaklarından biridir. Üstelik insan vücudu süt proteinini daha iyi kullanır.Sütün % 87 e yakını ise sudan meydana gelir. Süt, bilinen faydalarının yanında şimdi bir de yeni yeni keşfedilen faydasıyla,  “estetik” açıdan ispat edildi.

Kilo vermede üç dengeye dikkat

Kilo vermede bir denge vardır. Bu denge da karbonhidrat metabolizmasının iyi gitmesi, vücudun yeterli protein alımı ve yeterli kalsiyumun alınması. Bunların hepsine baktığınız zaman bu üç denge sütte mevcuttur. Oysa günlük hayatta yanlış beslenme tercihleri, karbonhidratlı çok beslenme veya dışarıda çok yemek yeme gibi nedenler kan şekerini aniden düşürüp yükseltebiliyor.Gün içinde yaşanan bu ani dalgalanmalar vücut insülinlerini de etkilediği için belirli bir süre sonra kilo artışına, karın ve kollarda yağlanmaya yol açıyor. Bugüne kadar toplumda kilo vermek için sebze yemek şart oldu.. Hatta tek kuralın bu olduğu düşünülüyordu.
Oysa proteinin eksik olduğu beslenme biçimleri hem kilo vermeyi zorlaştırır, hem de ilerleyen dönemlerde kas kayıpları, vitamin-mineral kayıpları gibi sorunlara yol açabiliyor. Bu nedenle protein mutlaka günlük beslenmemizde yer tutmalı. Kalsiyumun yağ atıcı bir etkisi var. Özellikle bağırsaklardan yağ atılmasını sağlar.

Bir ayda etkisini göstermeye başlar, iyi ama nasıl?
Metabolizmada sorun yoksa günde iki bardak süt, bir ay boyunca düzenli içildiğinde 2-4 kilo yağ kaybı sağlar. Metabolizmada sorun varsa daha az olabiliyor bu kayıp, ama illa ki verdirir. Metabolik bozukluk kadınlarda özellikle kollarda kalınlaşmaya ve göbek bölgesinde “simit” denen yağlanmalara neden olur. Bunun nedeni de hormonal sorunlarla ve genetik yapının yanında, biraz insülin dengesinin bozulmasından yani doğrudan kan şekerimizin bozulmasından kaynaklanıyor. Süt tüketimi kan şekerini çok hızlı yükseltmiyor, çok hızlı da düşürmüyor. Yani güzel bir denge sağlıyor. O da yavaş yavaş göbek bölgesini eritmeye başlar. Böylece mucizevi bir içecek olabilir bizim için.

Tarçın veya tarçın kabuğuyla sütü tüketin
Sütün tarçın veya tarçın kabuğuyla içilmesi etkisini artırır. Tarçın kullanımı, özellikle açlık ve tokluk şekerlerini dengede tutuyor 3 gram tarçın, 1 tarçın kabuğuna denk geliyor. Günde toplam bir çay kaşığına denk gelecek şekilde tarçınlı süt içilmesi son derece faydalıdır. Toplumumuzda laktoz in toleransı olduğu için kişiler “gaz yarattığı” gerekçesiyle sütü hayatlarından tamamen çıkarma yoluna giderler. Oysa gaz sorunu olanlar için laktozsuz sütler tercih edilmeli.Bu arada sütün dolaptan çıkarıldıktan sonra bir süre oda sıcaklığında bekletilmesi gerekir Aksi takdirde gaz sorununa yol açabilmektedir.

Kimler süt içimine dikkat etmeli?
– Gaz sorunu ve şişkinlik problemi çok yaşayanlar
– Reflü sorunu olanlar
– Lâktozu hazmedemeyen bedenler (laktoz intoleransı) – laktozsuz sütler mevcut
– Taş sorunu yaşayanlar
– Protein alımı kısıtlanmış olanlar

 

Bir önceki yazımız olan Göbek Eriten Diyet Listesi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde 1 haftada göbek eriten diyet listesi, göbek eriten diyet listesi ibrahim saraçoğlu ve göbek ve basen eriten diyet listesi hakkında bilgiler verilmektedir.


10 ay ago by in DİYET , DİYET LİSTELERİ , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required