stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Su Diyeti

su diyeti

Sadece su ve et suyundan oluşan su diyeti en fazla birkaç gün içinde ve doktor kontrolü ile yapılabilen bir diyettir. Bir günlük su diyeti programına ve su diyeti hakkında sizi ilgilendiren sorulara bu makalede cevap bulabilirsiniz.
Su diyetinin temeli, su, et suyu gibi besinlerden oluşur. Bunlar kolay sindirim olunduğu için sindirim sisteminde kalıntılar bırakmaz. Bu diyeti sağlığınız  için öncelikle doktora başvurmanız önemlidir. Bazı doktorlar bu diyeti önemli bir ameliyat öncesi yapılan diyet olarak önerir. Mayo Clinicin sağlıklı beslenme ve diyet uzmanları hazırladıkları su diyeti aşamasında kuru hiçbir gıda yememenizi önemle bildirir.

Su diyeti ne içindir?
Su diyeti Kolonoskopi gibi işlemler öncesi gerektiği gibi, geleneksel sindirim problemlerinde, kusma, ishal gibi rahatsızlık süresi kısa vadeli bir diyet olarak tavsiye edilir.
Su dfiyetinin içeriğinde neler var?
Su diyeti yeteri kadar sıvıyı içmenize, sodyum ve potasyum elektrolitlerini çoğaltarak enerji kazanmanıza yardımcı olur. Diyet Zamanı bu gıdaları yiyebilirsiniz;

Su (doğal su veya gazlı su)
Meyve suyu (tane elma veya yeşil üzüm suyu)
Karbonhidratlı sular (kola, havuç suyu)
Sütsüz, krem çay veya kahve.
Domates ve diğer sebze suları.
Sporcu sıvıları.
Yağsız et suyu.
Bal ve şeker.
Dondurulmuş meyve suları.
Bir günlük su diyeti programı.

Kahvaltı:
Bir adet kabuksuz elma suyu.
Bir fincan sütsüz, krem çay veya kahve.
Isteğe göre bal ve şeker.
ara öğün
Bir bardak meyve suyu.1 adet fıstık

sütsüz, meyveli dondurma

öğle yemeği
1 bardak kabuksuz sıkılmış meyve suyu
1 bardak su
1 bardak et suyu

akşam yemeği
1 bardak kabuksuz sıkılmış meyve suyu
1 su bardağı et suyu
1 fincan sütsüz, krem çay veya kahve
Isteğe göre bal ve şeker

 

Su diyetinin sonuçları.
Bu diyeti birkaç gün, ve doktor kontrolü olmadan kesinlikle yapmayın Şeker hastalarına su diyeti tavsiye edilmez.Diyet birkaç gün içine vücudunuzun hafiflemesine, sindirim ve bağırsak sisteminizin temizlenmesine yarar sağlar. Genellikle ağır işlemlerden önce ve sonra kullanılan bu diyet kısa sürede karnınızdaki şişliği ortadan kaldıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Gülben Ergeni zayıflatan tarçınlı çay başlıklı makalemizde ünlüleri zayıflatan tarçın çayı, zayıflatan çubuk tarçın çayı ve zayıflatan tarçın çayı hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in DİYET LİSTELERİ , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
One Comment to Su Diyeti
    • domates diyeti
    • öncelikle yazı için teşekkürler,diyet yapmaya küçük yaşlarda alışmak gerekiyor bana göre.çünkü bir insan vücüdunu yaklaşık 16 senede bozuyor..

Leave A Response

Required