stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Spor yapmadan zayıflamanın 10 kuralı

spor diyet

1. Yemek yemeye başlamadan  1 bardak su içmekle başlayın. Su midenizi doldurup tokluk hissetmenize yardımcı olacaktır.

2.Her yemek yediğinizde doğru seçimler yapın. Yemekten sonra baklava, pasta gibi tatlı şeyler yerine taze meyveler tercih edin.

3. Tatlı olarak bir parça çikolata yiyin. Tatlı çörekler, tartlardan uzak durmaya çalışın.

4. Her yemek sırasında sağlıklı ve düşük kalorili besinler seçmeye çalışın. Paketçikler az olsa da, esas sağlıklı besinlerden oluşan olmasıdır.

5. Vaktinizi spor salonlarında, kaçmakla kaybetmektense öyle günlük hayatınızda hareketli olmaya çalışın. İş yeri yakınsa, dolaşarak gitmek, asansör yerine yukarı kata yürüyerek çıkmak daha faydalıdır. Zayıf kalmakla mücadele için ilk adım hareketli bir yaşamdır.

6. Kalorisi yüksek içeceklerden (kola, meyve suları) uzak durun. Bu içeceklerin yerine ayran, soda gibi kalorisi düşük olan içeceklere tercih.

7. Çok uzun süre aç kalmayın. Az yemek doğru olsa da, gün boyunca aç kalıp akşam şekerleme, makarna gibi gıdalara saldırmak hem sağlık açısından doğru değil, hem de diyetinizi bozabilir. Öğlen yemeklerinde sağlıklı besinler mutlaka olmalıdır. Bu, hem de kan şekerinizi ayarlayacak.

8. Öğlen yemek yerken, cips gibi yüksek kalorili gıdalardansa, yüksek protein ve lifli besinlere ağırlık verin.

9. Akşam yemeğini yatmadan 2-3 saat önce yiyin. Çok geç yemek sindirim sistemi ve uyku rejiminize zararlıdır.

10. Yeterince uyuyun. Uykunun az olması çok yemenize, işyerinde yorgun hissetmenize neden olur. En az 7 saat uyumaya çalışın.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Yaşam Tarzınız Mı? başlıklı makalemizde doğal beslenme, doğal yaşama ve sağlıklı bir beden hakkında bilgiler verilmektedir.


3 sene ago by in DİYET LİSTELERİ , SAĞLIKLI BESLENME. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required