stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Şok Diyet nedir ve zararları nelerdir?

Şok Diyetlerin Zararlı Mıdır?

Bir çok insan sağlığını riske atarak, bir çok olumsuz sonuçlar doğuracak diyetler yapmaktadır. Uzmanlar şok diyetlerin vücut için bir çok hasara sebep olacağını ve şok diyet yapmak yerine yavaş ve kalıcı bir şekilde kilo vermeye yönelmek gerektiğini söylemektedir. İnternette bir çok şok diyet örnekleri bulunmaktadır ve sağlığa kalıcı zararlar vermektedir. Şok diyetlerin en büyük işe yaramama sebeplerinden birisi de diyetler diyetisyene giderek belirlenir, ancak şok diyetler internette her kesime hitap etmekte ve tahlil yapmadan herkese aynı diyet önerilerek, aynı sonuç beklenmektedir.

Hollywood Diyeti

Bunun gibi herkese yönelik yapılan diyetler çok zararlıdır. Bu diyette bir çok zararlı durum ortaya çıkmaktadır. Karbonhidrat vücudumuzun temel yapı taşları arasındadır ve hiç alınmadığında vücutta eksiklik oluşmaktadır. Bu diyet vücuda hiç karbonhidrat girmemesini sağlayarak bir çok hastalığa karşı vücudu dirençsiz hale getirmektedir. Aseton çok pis kokmaktadır ve bu diyetin en büyük yan etkilerinden birisi ağı

Şok diyeti

Şok diyeti

z içerisinde asetona benzer kokular oluşturmasıdır. Beyinde büyük hasarlar oluşturur ve vücut dengesini büyük oranda bozar. Şok diyetler yapmadan önce araştırmak gerekir.

Şok diyetlerin zararları

Yapılan şok diyetler baş ağrısına sebebiyet verir. Vücutta mineral ve vitamin eksikliğine sebep olduğu için baş ağrısına sebep olur.
Mide bulantısına sebep olur. Vücut dengesini tamamen alt üst ettiği için sürekli mide bulantıları görülür.

Bir önceki yazımız olan Salatalık İle Doğal Güzellik başlıklı makalemizde doğal güzellik, maske ve salatalık hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in DİYET. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required