stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Soğuk Duş zayıflatır

soğuk duş

İrlandalı bilim adamları soğuk duşla ilgili araştırma yaptı. Öyle ki, idmancılardan oluşan iki gruptan biri sadece spor, diğeri ise sporla birlikte soğuk duş aldı. Araştırma sonucunda bilim adamları bu sonuca geldiler ki, soğuk duş alma çekini düşürür. Soğuk ile temasta cildin yüzeyinde deri altı damarlarda kan dolaşımı güçleniyor ve baskı kalkıyor. Bunun sonucunda metabolizma süreci güçlenir ve organizma ilave kalorileri yakmaya başlar.Damarların bu tür egzersizi fiziksel baskı sırasında da yardımcı olur. Buna göre soğuk duşu spor egzersizleri ile birlikte yapınca zayıflamak isteyenlere olumlu sonuç verir. Soğuk duşla kilo vermek  isteyenler bilmelidir ki, önceden buna hazırlıklı olmalıdır. Öyle ki, hazırlıksız olunca pnevmaniya veya bronşit hastalığına yakalanmak mümkündür. Yeni başlayanlar 1’inci kereler için 1-2 dakikalık soğuk suda yıkanmak yeterlidir. Gün geçtikçe soğuk duş işlemlerinin süresini uzatmak gerekir. Soğuk duş almadan önce vücut terli veya egzersizlerden dolayı ısınmış olmamalıdır.

Işlemin öncesinde hafif diskomfort hissi yaşayabilirsiniz, ama giderek soğuk banyodan lezzet alacaksınız. Kilo etkisini güçlendirmek için selülite karşı cod moçalka  sürmek faydalıdır. Banyodan sonra ise antiselülit kremlerinden kullanın. Soğuk duş yöntemini herkes kullanamaz. Öyle ki, tromboflebit, onkoloji süreçlerde, kan hastalıkları, baskı ve aybaşı olduğunuz zaman soğuk duş alımı yasaktır. Soğuk banyodan sonra iştah açılır, fakat yemek doğru değildir. Banyodan sonra en iyisi meyve suyu, yoğurt veya meyve yemektir.

Bir önceki yazımız olan Şeker Krizini Gidermek İçin Diyet Dostu Yöntemler başlıklı makalemizde Diyet, diyet yöntemler ve şeker krizi hakkında bilgiler verilmektedir.


3 sene ago by in ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required