stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Soğan diyetinin inanılmaz etkileri

sogan1

Çoğu insanın yemekten seçip ayırarak yemediği soğanın insan sağlığına çok büyük yararı var. Soğan kullanılması gereken gıda ürünleri arasında önemli yerlerden birini tutuyor. Soğan vücut gücünü artırır, kalp-damar hastalıklarının profilaktikasında iyi etkiler, sinirleri yatıştırır, kanserden korur, kadın hastalıklarında önemli bir rol oynar, vitamin ve mineral deposudur. Ayrıca, bir çok hastalığa karşı alternatif tedavi olarak kullanılan sebzedir.

Yemeklerin baş tacı, salatalara lezzet katan soğan şifalı bitkidir. Kokusu hoş olmasa da, faydalarını saymakla bitmiyor. Soğan zayıflamaya da yardımcı olur. Fakat soğan diyetinde soğanın özü değil, suyu kullanılır. Zayıflamak için her araca el atan kadınlar hiçbir sonuç elde bilmeyiblerse, soğan diyeti ile daha çabuk kilo bilirler.

Haşlanmış soğan suyu diyeti

Bu listeyi vermeden önce soğan suyunun başka faydalarını da hissedeceksiniz. Erken menopoz geçiren kadınlar için rahatlatıcı etkilere sahip olduğu gibi, depresyon, stres ve kas yorgunluğunu, kronik yorgunluk ve uykusuzluk gibi sorunların da giderilmesinde soğan suyunun büyük rolü vardır. Soğan kanda şekerin miktarını ve tansiyonu düşürür. Soğan hem tokluk hissi pompalar, hem hazmı kolaylaştırıyor, hem de bağırsağı temizler. Kısacası, soğan yağlanmanın bir numaralı düşmanıdır.

İri bir soğanın kabuklarını soyup, onu 4 eşit parçaya bölüp önceden haşlanmış  suya (2 bardak) koyuyoruz. Kapak kapatıp kaynamasını bekliyoruz. 10 dakika kaynadıktan sonra tencerede soğan suyu yaklaşık bir bardak kalmalıdır. Su gri renkte olacak. Soğan suyu sabah ve akşam yemeklerden önce içilir. Bu işlemi 5-7 veya 15 gün devam edebilirsiniz. 15 günden fazla kullanmayınız. Taze hazırladığınız soğan suyunu sıcak halde içmek gerekir.

Kuru soğan diyeti

2 adet iri soğanı soyduktan sonra suyunu çıkarın. 1 bardak soğan suyunu öğle yemeğinden önce için. Soğan suyu metabolizmayı hızlandırarak artık yağları hızlıca eritir ve vücuttan dışarı atılmasını sağlar.

Saç dökülme probleminiz varsa, soğan suyu bu problemi de ortadan kaldırır. Soğandaki kükürt baş derisini besler ve saçların parlamasını sağlar.

Soğan çorbası diyeti

Soğan çorbası doğal antibiyotik olarak kabul edilir. Bunun için 6 adet soğan ve yanında soğanın yarısı kadar 2 çeşit sebze, limon ve baharat gerekir. İsterseniz yağsız et de ekleyebilirsiniz. Yağ kullanmamanız gerekir. Tüm malzemeleri çorba şeklinde pişirin. Bu diyeti 3 gün boyunca yapın ve yediklerinize dikkat edin.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Yaşam Tarzınız Mı? başlıklı makalemizde doğal beslenme, doğal yaşama ve sağlıklı bir beden hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in DİYET LİSTELERİ , SAĞLIKLI BESLENME. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required