stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Sivilce İzleri

Ergenlik dönemine geçişle birlikte vücutta yağlanma artar ve  deride yağ birikir bunun sonucunda ise  sivilce oluşur.Sivilce fiziksel görüntü itibariyle rahatsız edici bir durumdur. Psikolojik olarak güven kaybına yol açar,kişinin özgüvenini yitirmesine neden olur.

Sivilcenin  genel olarak 12-18 yaş aralığında sık görülmesine karşın her yaşta beslenme alışkanlığımızla ilişkili olarak görülme olasılığı vardır.

Sivilce izlerinin nedeni onları sıkmaktır. Özellikle sıkma esnasında deride oluşan tırnak izi,ezilen deri kalıcı sivilce lekelerine yol açar.Sivilcelerle başa çıkmanın en etkili yolu sivilceli bölgeyi sıksık sabunla yıkamaktır.

Sivilce izlerini yok etmek için kullanılan tedavi yöntemlerinin başında lazerle tedavi yöntemi gelir.Lazerle tedavi %90 oranında başarı sağlamaktadır.Diğer tedavi yöntemleri ise şöyle:

*Kesip çıkarma yöntemi

*Subcutaneous Incision

*Dermabrasion

*Dolgu yöntemi

*Kimyasal Peelingler

Sivilce lekeleri ile başa çıkmak için bir cilt uzmanından yardım almanız tavsiye edilir.

Bir önceki yazımız olan El Bakımına Ne Kadar Önem Veriyorsunuz? başlıklı makalemizde el bakımı, el bakımı için doğal kremler ve el bakımı maskeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


3 sene ago by in CİLT SORUNLARI. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required