stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Sernaz ÇAKIR ERCİL

Sernaz ÇAKIR ERCİL
Adres Bilgisi Adres 1: Özel Echomar Göztepe Hastanesi
Merdivenköy Yolu Şahika Sok. No:32 Göztepe
İstanbul

Telefon Numaraları
Telefon 1 :
(216) 565 40 70 1254
Kişisel Bilgiler

  • Cinsiyeti: Kadın
  • Doğum Yeri: Samsun
  • Mezun Olduğu Üniversite: Ankara Başkent Üniversitesi
  • Mezuniyet Yılı: 2008
    (4 yıllık mesleki tecrübesi var)
  • Yabancı Dil:  
Özgeçmişi 1985’te Samsun’da doğdum. İlköğretim ve lise eğitimimi Samsun’da tamamladıktan sonra 2008 yılında Ankara Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum.
Üniversite eğitimim süresinde Başkent Üniversitesi Hastane’sinde yetişkin ve çocuk beslenmesi, yoğun bakım hastalarında enteral paranteral beslenme konuları üzerinde stajımı tamamladım. Daha sonra Ankara SSK hastanesinde pediatri ve çocuk beslenmesi üzerine çocuk stajımı yaptım. Ardından Ankara Yıldız Yemek bünyesinde mönü planlama, mutfak denetimi, hijyen ve yemek dağıtım kontrolü konusunda kurum stajımı tamamladım. Eğitimimin son döneminde 2 ay süre ile elektif stajımı Ankara Özel Mesa Hastane’sinde gerçekleştirdim.
Bu sırada Samsun Ondokuz Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulunda Doç. Dr. Funda Elmacıoğlu tarafından düzenlenen “Kırsal kesimde beslenme eğitimi verilmesi” konulu seminere katıldım.Aynı dönemde ulusal ve yerel basın için beslenme konulu yazılar hazırladım.
2006 yılında 5. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresine, 2007 yılında Erciyes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünün hazırladığı 1.Beslenme ve Diyetetik Öğrenci kongresine katıldım. 2008 yılında 6. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi ‘nde “ Ergenlerde Beden Kitle İndeksi ve Beden Memnuniyetsizliğinde Depresyon ve Bozulmuş Yeme Davranışı İlişkileri” konulu tezimi sözlü olarak sundum. 2009 yılında “Çocuk ve Ergenlerde Ağırlık Yönetimi” kursuna ve “Karbonhidrat Sayımı” konulu eğitime , 2010 yılında ise “Morbid Obezite ve Bariatrik Cerrahide Beslenme Yaklaşımı” konulu sempozyuma katıldım.
Ağustos 2008 Ekim 2009 tarihleri arasında Özel Çengelköy Ülkü Hastanesinde çalıştım. Ekim 2009 tarihinden itibaren Özel Maltepe Denge Tıp Merkez’inde çalışmaktayım.

Bir önceki yazımız olan 'Diyet' önerileri, baharın habercisi oldu başlıklı makalemizde acıbadem kadıköy hastanesi, bahar diyeti ve kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in İstanbul Diyetisyen. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required