stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Sebze-meyve yiyerek zayıflayın

Zayıflamak için bilinçli beslenme çok önemlidir. Günlük enerjinizi sağlamak, sağlıklı beslenmek ve ek olarak kilo vermek istiyorsanız, yemek seçiminde dikkatli olmalısınız.

asçilek
Kim taze, güzel ve mükemmel kokusu olan bir kase çileğe hayır diyebilir ki? Çilek az kalori içeren kanserle mücadele eden polifenol maddesi olan, omega-3 yönünden zengin, tok tutan müthiş yaz meyvesidir. Yaz aylarında tatlıya olan borcumuzu:) ödemek için ara yemeklerde çilek yemek de çok faydalı olur. Yarım kase çilek günlük C vitamini ihtiyacınızın yüzde 70’ini karşılar.lif ve antioksidan deposudur ve zayıflamanıza da yardım eder.

kırmızı biber
Aran tatlı kırmızı biberin beta karoten yönünden zengin olduğunu bildiriyorlar. Yeşil biberin içeriğinde C vitamini olduğu, tok tuttuğu için kilo vermek isteyenlerin yaz aylarında vazgeçemeyeceği gıdadır.

mango
10 yaz gıdasından biri olan mango protein, omega-3 ve antioksidan deposudur. Düşük kalorisiyle sağlıklı meyvelerin başında geliyor. Salatalarınızla yiyebilir, tavada kızartıcı ve hatta yoğurtla birlikte yiyebilirsiniz.

maydanoz
Bu otlar Kilo vermenin bir numaralı ilacı olarak bilinir. Zayıflamaya ve vücuttaki şişliği azaltmaya yardımcı olur. Biraz maydanozu suda haşlayın ve bu suyu her gün düzenli olarak için.metabolizmayı iyileştirir, hızlandırır, bağırsakları çalıştırır ve zayıflamanıza yardımcı olur.

pancar
Uzmanlar B vitamini deposu olan pancarı özellikle kadınlara tavsiye ediyorlar. Pancar kalp hastalıklarını, doğum kusurlarını ve bazı kanser türlerini önlüyor. Düşük kalorisiyle salataların vazgeçilmezi olmalıdır.

böğürtlen
Zayıflamak için muhteşem bir meyve olan bir kase böyürtlende sadece 62 kalori var. İştahı azaltır, şeker oranını düşürür. Manganez kaynağıdır. Yağ yakıcı özelliği var.
Böğürtlenin içinde kanseri önleyen sebze olarak bilinen brokoliye oranla 220 kat daha fazla kanser karşıtı antioksidan vardır.

incir
Lezzetli meyve olan incirin bünyesinde potasyum, folat ve bol lif vardır, kalorisi düşüktür. 100 gram incir sadece 41 kaloridir.

kiraz
Tatlı, sulu bir kase kiraz sadece 87 kaloridir. Şekerleme istediklerinde baklava, pasta, kurabiye gibi ağır tatlılar yerine günde 3 kez, ara yemeklerde bu gıdaya yer verirseniz yazın sonunda 5 kg zayıfladığınızı göreceksiniz.

kayısı
İster kurusu, gerekse taze kayısının kalorisi çok düşüktür. Diyet lifii ve C vitamininden zengindir. Kayısı iştahı kesiyor ve hızla kilo vermek için en güzel araçtır. Erikten komposto edebilir veya normal meyve gibi yiyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Salatalık İle Doğal Güzellik başlıklı makalemizde doğal güzellik, maske ve salatalık hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in DİYET. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required