stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Salatalık Diyeti

salatEnder Saraç Salatalık Diyeti

Salatalık diyeti ile kaç kilo verilebilir?

Salatalık diyetini 2 hafta yapan kişiler 4-6 kilo arası zayıfladıklarını belirttiler. Salatalık diyeti diğer diyetlere oranla daha hızlı kilo verdirmektedir.

Yaz-kış fark etmeden her mevsimde bulabileceğiniz salatalık idrar söktürücü ve vücudu temizleyen bir bitkidir. En önemlisi az kalorisi ve yağ yakması ile tanınan ve sevilen bir bitkidir. Salatalık hem diyetleri, hem de maskeleri ile ünlü bitkidir.

Tuzuçok kullanan insanlar vücutlarında suyun toplanmasını ve buna göre ağırlıklarının artmasından şikayet ederler. Salatalık tuzun su tutma özelliğini düşürüyor ve tuzun zararlarını azaltıyor. Bu yüzden bol tuzlu yiyecekleri seven, ama diyet yapan insanlar salatalığı tuzsuz sade halde yemelidir.

Salatalığın kalorisi

100 gr salatalık 10-12 arası kalori bulunuyor. Diğer bir Söylenceye göre 1 büyük salatalıkta en fazla 30-40 arası kalori bulunuyor.

Salatalık diyeti hakkında şunları bilmeliyiz.

Salatalık diyetinde  en temel yenen gıda salatalık olmalıdır. Bazen hıyarlar turşuda olabilir. Salatalığı kabuklu yiyerek lifleri ve D vitaminini koruyabiliriz ve böylece kilo verdirmede bize çok yardımcı olacaktır. Salatalığı kabuklu yemeliyiz, iyice yıkadıktan sonra isterseniz dilimleyerek, isterseniz Bütov halde yiyebilirsiniz. Salatalık sadece diyetlerde değil, diyet saxlamayanlar da günlük gıdalarına salatalık ilave etmelidir.

Salatalığın faydaları nelerdir?

150 gr salatalığın içinde 1.5 gr lif, 1 gr protein, 12 RDA kadar C vitamini, yeterince yağ eritme gücü ve sıfır miktarında kolesterol gözlemlenmiştir.

Salatalık diyetinin salata listeleri;

salatalık salatası

Kabuğu soyulmuş salatalığın kabuklarıda  küçük bir kaba konur. Üzerine doğranmış domates, dilimlenmiş soğan ve doğranmış kişniş ilave edilerek karıştırılır. Bu salata her sabah ve akşam yenmelidir.

İngiliz salatası

Yarım salatalık doğranır, marul, domates, biber, elma, maydanoz, ve tuz eklenir. İyice karıştırın. Üstüne de yağsız diyet yoğurdu dökülür, en sonunda da üzerine hafifçe haşhaş tohumu serpilir. İsteyen elma sirkesi de ekleyebilir

Salatalık diyeti nasıl yapılır?

Sabah uykudan kalkarken 500 ml su.

Kahvaltı: 4 kaşık yulaf, 250 gr yoğurt ve 2 kuru incir.

ara öğün ;500 ml su ve 2 adet salatalık.

Öğle: 4 adet salatalık ve 2 kaşık süzme yoğurt ve 1 dilim esmer ekmek.

ara öğün ; 500 ml su, 4 adet salatalık ve 2 kivi.

Akşam: 4 adet salatalık, yeşillik, domates, mozarella peyniri ile 1 dilim esmer ekmek.

Gece: 21.00-da 500 ml su ve 200 gr yoğurt, 2 adet salatalık ve 1 kivi.

Bir önceki yazımız olan Kahvaltıyı Evde Yapamayanlar başlıklı makalemizde dengeli beslenme, diyet bilgileri ve iyi beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in DİYET LİSTELERİ. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required