stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Sağlıklı kilo vermek için insanı tok tutan gıdalar

tokluk-hissi-veren-gidalar

Kilo vermek birçok araçların olduğunu hepimiz biliyoruz. Doktorlar en sağlıklı Kilo vermenin açlık hissi geçirmeden kilo vermek olduğunu söylüyorlar. Bunu yapabilmek için diyetisyenler insanlara tokluk hissi yaratan gıdalardan yemelerini tavsiye ediyorlar.

Bu gıdalardan bir kaç tanesinin tarifini sizlerle paylaşmak istiyorum.
1. Yulaf ezmesi.
Yulaf ezmesi insanı tok tutan bir besin aracıdır. Zayıflamak isteyenlere sabahları yulaf ezmesi yemek tavsiye edilir, çünkü yulaf ezmesi sağlıklı kilo vermek için en güzel araçtır ve
Doğal lif kaynağıdır.
* İnsana açlık hissi yaşatmaz,
* Yulaf ezmesi B vitamini kaynağıdır,
* Kolesterolü azaltmakla birlikte, sağlıda denetlemeye yardımıcıdır.

2. Yeşil elma.
Zayıflatmayı düşünüyorsak yeşil elmadan bahsetmeden geçemeyiz:) Öyle ki, yeşil elmanın içeriğinde petkin maddesi var. Her acıktığınızda bir yeşil elma yemekle kendinizde tokluk hissi yaşatabilirsiniz.

3. Ananas.
Ananas kilo vermek isteyen kişiler için en güzel gıdalardan biridir. Sabah kahvaltıda ananas veya ananas suyu, öğlen ıspanak, ceviz ve ananas salatası, akşam yemeğine közde pişmiş ananaslı tavuk sizin vitaminlibir şekilde zayıfyalamanıza yardım eder.Ananas bol vitamin deposu olmasının yanı sıra vücutta bulunan şişliği azaltır.

4. Somon balığı.
Fiyatı biraz pahalı da olsa diyet yapanlar için somon balığı en güzel besin maddesi sayılır. İçeriğinde D, K ve A vitaminleri, mineraller, demir ve iyotla zengin olduğundan kilo vermek isteyenler için en güzel yiyecek sayılır.

5. Bitter çikolata.
Acıktığınızda çok az miktarda bitter çikolata yerseniz açlığınızı bastırısınız. Çikolata doydurucu bir gıda maddesidir. Ama gün boyunca 30 gramdan fazla çikolata yenilmemelidir.

6. Avokado.
Avokado içerdiği vitaminler sayesinde insanı tok tutan gıdalardan sayılıyor.

7. Yumurta.
Yağ veya başka bir gıda eklemeden yenen  yumurta tokluk hissi verir diyet zamanlarınıza birkaç adet yumurta yiyebilirsiniz.

8. Baklagiller
Zayıflamak isteyenlere lezzetli bir nohut salatası açlık hissini öldürmek için en güzel besinlerden biridir. Zevkinize göre nohudun yanına domates ve salatalık ilave etmek de mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Yaşam Tarzınız Mı? başlıklı makalemizde doğal beslenme, doğal yaşama ve sağlıklı bir beden hakkında bilgiler verilmektedir.


9 ay ago by in DİYET LİSTELERİ , SAĞLIKLI BESLENME. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required