stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Özge KELEBEK

Özge KELEBEK
SORU VE RANDEVU İÇİN LÜTFEN sitenin mesaj sistemini kullanarak MESAJ ATINIZ. MAİL yolu ile danışmak İÇİN [email protected] adresine mail atabilirsiniz. http://www.kelebekdiyeti.net/wp adresinden de sağlıklı beslenme ve diyet ile ilgili güncel yazılarıma ulaşabilirsiniz.
Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları Hacettepe Üniversitesi Diyetetik Anabilim Dalından 2010 yılında mezun olarak "Uzmanlık" ünvanımı aldım. Özel Uzmanlık Alanlarım: Kilo verme zayıflama (obezite diyet tedavisi) Kilo alma (aşırı zayıflık, anoreksiya ve blumia diyet tedavisi) Çocukluk ve ergenlik çağındaki çocuklarda görülen şişmanlıkta diyet tedavisi Diyabet (şeker hastalığı), yüksek tansiyon, karaciğer hastalıkları (özellikle karaciğer yağlanması), böbrek hastalıkları diyaliz, mide ve barsak hastalıkları, kalp ve dolaşım sistemi hastalıklarında diyet tedavisi
Adres Bilgisi
Telefon Numaraları
Kişisel Bilgiler

  • Doğum Tarihi: 1985
    (27 yaşında)
  • Mezun Olduğu Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
  • Mezuniyet Yılı: 2007
    (5 yıllık mesleki tecrübesi var)
  • Yabancı Dil: İngilizce, İspanyolca
Özgeçmişi 1985 yılında Zonguldak Devrek’te doğan Özge KELEBEK,2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden, 2010 yılında da yine Hacettepe Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayarak mezun olmuş ve " Dyt." ünvanına "Uzm." uzmanlık ünavını eklemiştir.

2010 Türkiye’nin en iyi 2. kadın blogu ödülüne sahip www.kelebekdiyeti.net adlı web adresinde düzenli olarak güncel beslenme ve diyet yazılarını yayınlamaktadır.

Üniversitede lisans dönemi öğrencilik yıllarında özellikle Kistik Fibrozis üzerinde çalışmıştır.“Kistik Fibrozise Bağlı Diyabet” konulu seminer, “ Kistik Fibrozisli Hastalarda Malnütrisyon” adlı tez çalışması ve “Kistik Fibrozis Eğitimi” adlı kistik fibrozisli hastalara ve ailelerine yönelik eğitim kitapçığı bulunmaktadır.

Yüksek lisans döneminde de yine “Kistik Fibrozisli Hastalarda Malnütrisyon” adlı çalışmasına devam etmiş ve 31. Uluslararası Kistik Fibrozis Kongresi (Prag) nde bilimsel çalışması yayınlanmıştır. Yine aynı dönemde “Meslekler ve Beslenmeya Bağlı Hastalıklar” ve “Diyabet ve Vitaminler” araştırmalarını yayınlamıştır. Yüksek lisans bitime tezini "Sütün BKI Üzerindeki Etkisi" araştırması ile 2010 yayılında yayınlamış ve Uzmanlık ünvanını almıştır.

Bir önceki yazımız olan 'Diyet' önerileri, baharın habercisi oldu başlıklı makalemizde acıbadem kadıköy hastanesi, bahar diyeti ve kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in Ankara Diyetisyen. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required