stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Nebile DERTLİ

Nebile DERTLİ
Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları Kilo Alma ve Verme Programları Çocukluk Dönemi Obezite Takip Programı Hamimelik ve Emzirme Dönemi Kilo Takip Programı Hastalıklarda Beslenme Tedavisi (Diyabet Hipertansiyon Gut KVH Onkolojik Hastalıklar PKU Çölyak…vb.) Menopoz Döneminde Beslenme Polikistik Over Sendomunda Beslenme Kurumsal Beslenme ve Gıda Danışmanlığı York Test Uygulama ve Danışmanlık Hizmeti
Adres Bilgisi Adres 1: Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma Hastanesi
Şişli
İstanbul

Telefon Numaraları E Posta Mesaj Gönderin Hızlı Mesaj Araçları MSN [email protected] Kişisel Bilgileri Cinsiyeti Kadın Mezun Olduğu Üniversite Hacettepe Üniver
Kişisel Bilgiler

  • Cinsiyeti: Kadın
  • Mezun Olduğu Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
  • Mezuniyet Yılı: 2009
    (3 yıllık mesleki tecrübesi var)
  • Yabancı Dil: İngilizce
Özgeçmişi 1986 yılında Kahramanmaraş’ta doğan Nebile Özorhon, orta okul ve lise eğitimi Çukurova Elektrik Anadolu Lisesinde tamamladı. 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olan Özorhon, 4 yıllık eğitim süresinde; Hacettepe Onkoloji Hastanesi, Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi, Gülhane Askeri Tıp Akademisi(GATA), Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nutrisyon Destek Ünitesi, Gazi Hastanesi Mutfağı, Ota Güzellik ve Zayıflama Merkez’inde stajlarda yer almıştır. Ayrıca yaz tatillerinde gönüllü olarak Kahramanmaraş Hatice Tanrıverdi Obezite ve Diyabet Merkezinde Diyabet ve Karbonhidrat Sayımı konulu eğitimler vermiştir. Bitirme tezini 30 – 60 Yaş Arası Kadınların Süt ve Süt Ürünleri Tüketim Durumu ve Osteoporozis Konusundaki Bilgi Düzeyleri konusunda 1400 kadın üzerinde hazırlamıştır. IV. Uluslar Arasa Beslenme ve Diyetetik Kongresine (2008) katılmıştır. Karbonhidrat Sayımı, İnsülin Pompası Uygulamaları ve Toplu Beslenme Sistemlerinde Özelleştirme konulu eğitim ve kongrelere katılmıştır. Kahramanmaraş’ta birçok yerel kanalda TV programlarına katılmış, Sağlıklı Zayıflama konusunda uzman olarak yer almıştır. Çeşitli internet sitelerinde ve yerel gazetelerde yazılarına yer verilmiştir. İş hayatına Kahramanmaraş’ta ParkSante Sağlık, Zayıflama ve Estetik Kliniğinde hem Beslenme ve Diyet Uzmanı olarak, hem de yönetici kadroda yer alarak başlamıştır. Şu an Şişli Etfal eğitim ve Araştırma Hastanesinde; danışanlarına Hastalıklarda Beslenme, Diyabet ve Beslenme, Zayıflama ve Kilo Alma Programları, Çocukluk Çağı Obezitesi, Hamilelik ve Emziklik Döneminde Beslenme, Menopozda Beslenme konularında hizmet vermekte ve Hastane mutfağının sorumlu diyetisyeni olarak görev almaktadır.

Bir önceki yazımız olan 'Diyet' önerileri, baharın habercisi oldu başlıklı makalemizde acıbadem kadıköy hastanesi, bahar diyeti ve kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in İstanbul Diyetisyen. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required