stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Kışın aşırı kilo sorununun çözümü

s

Kış aylarında vücut kendini korumak için metabolizma daha yavaş çalışmaya başlar. Kışın daha çok yemek yemeye meyilli oluyoruz. Terleme de çok az olduğundan, yağlanmaya daha çok meyilli oluyoruz. Burada dikkat edilmesi gerekenler;
-Kış Sezonunu sağlıklı geçirmek için öncelikle bağışıklık sistemini güçlendirmek gerekiyor. Güçlü bir savunma mekanizması oluşturmak için sağlıklı ve dengeli beslenmek gerekir. Spor yapmak formda kalmanızı sağlayacağı gibi bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olacaktır.
-Maddeler Değişimini iyi etkinleştirmek için öncelikle güne güzel kahvaltı ile başlamalısınız. İyi kahvaltı günlük direncinizi artıracaktır.
-Yaz Aylarında rahatlıkla tükettiğimiz suyu kışın da aynı miktarda içmelisiniz. Su vücudun metabolik reaksiyonlarının temel direğidir. Kışın metabolizmayı çalıştırmak için susamasanız bile günde 10-14 bardak su içmelisiniz.
-Siyah  Çay ve kahve yerine bitki çaylarını seçin. Örneğin: kuşburnu çayı C vitamini açısından oldukça zengindir. Rezeyene çayı ise gaz sorunlarına iyi yardımcı olur.
-Kış Sezonunun vazgeçilmeyecek yemekleri kuru baklagil yiyeceklerdir. Kış aylarında özellikle C vitamini yönünden zengin olan sebze ve meyveler yemek daha sağlıklıdır.
–Haftada 2 veya 3 kez balık yiyerek kalp ve kemik sağlığınızı garantiye alabilirsiniz.
-Aclıktan Kaçınmalısınız. Açlıktan özgür olmak için sık hazırlanan yiyeceklerden vazgeçin. Gün içinde yeteri kadar yemek yiyerek bağışıklık sistemini güçlendirebilir ve vücudunuzun sıcaklığını muhafaza edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Yaşam Tarzınız Mı? başlıklı makalemizde doğal beslenme, doğal yaşama ve sağlıklı bir beden hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in SAĞLIKLI BESLENME. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required