stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Kış aylarında kilo vermek imkansız değil

Kış aylarında havaların soğumasıyla birlikte insanlar, iş temposuna rağmen daha az hareket etmeye başlar.Evde geçirilen sürelerin artması ve buna bağlı olarak daha fazla besin tüketimine eğilim gösterilmesi, soğuk havalarda yapılan egzersizin azaltılması, sezon geçişlerine bağlı olarak açılan iştahın kontrol edilememesi gibi nedenlerle alınan kilolar artış veya verilen kilolar da bir yavaşlama olduğu doğru olabilir.

“Karbonhidrat bağımlısı olmayın”
Beslenme ve Diyet Uzmanı “Kış aylarında tüketimi artan makarna, pilav, patates, sahlep, kestane ve boza gibi yüksek karbonhidrat depoları günlük beslenmede çok az miktarda olsa, azalan fiziksel etkinlikle birlikte kilo almaya da neden olur. Ancak tüm bunlara rağmen doğru karbonhidrat beslenme planı ile karbonhidrat algınızı sabiyleyerek kışın kilo verebilirsiniz “dedi.

Kara lahana, beyaz lahana, pazı, kereviz, ıspanak gibi kış aylarında yetişen kök bitkileri kilo kaybında önemli bir role sahip olduğunu ifade eden Beslenme ve Diyet Uzmanı , kök bitkilerin diğer besinlere oranla ortalama iki kat daha fazla lif içerdiğini ve sindirim sistemini daha hızlı çalışmaya ittiğini söylüyor.

Bir önceki yazımız olan Her gün detoks hazırlayın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


8 ay ago by in ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required