stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Kilo Vermenin Faydaları. 5 hastalıktan Korunacaksınız

Vücut ağırlığının normal olması insanın sağlığında oldukça büyük rol oynuyor. Dolayısıyla, birçok hastalıkların başlıca koruyucu önlemlerinden biri vücut ağırlığını normalde saklamaktır.

Artık kilosuz özgür olmakla birlikte kendinizi bir çok ciddi hastalıklardan koruyabilirsiniz:
– Kalp-damar sistemi hastalıkları.
Fazla ağırlığı olan insanlarda normal kilosu olan kişilere göre Ale-damar sistemi hastalıklarının riski 3-4 kat daha fazladır. Böyle insanlarda kalp büyük gerilime maruz kalır ve bu kalbin daha hızlı yaşlanmasına, kalpte çeşitli bozulmaların oluşmasına neden olur.

Dolayısıyla fazla kilolardan kurtulmakla bu hastalıkların riskini önemli ölçüde azaltmak mümkündür. Dikkate almak gerekir ki, tüm dünyada kalp-damar sistemi hastalıkları ölümün esas sebebi sayılıdır.

– Şekerli diyabet.
İstatikler gösteriyorki tip 2 şekerli diyabeti olan insanların% 90 ‘de obezite var. Obezite sırasında karbonhidratların alışverişi bozuluyor, hücrelerin insüline karşı hassasiyeti azalır. Bunlar ise şekerli diyabet gelişimini başlatır.

Şekerli diyabeti esas önleyici  vücut ağırlığını normalde korumaktır.

Diyabet hastalığı olan kişilerde kilonun azalması durumu önemli ölçüde geliştirir.

– Karaciğer yağlanması (hepatoz).
Fazla ağırlığı olan insanlarda yağ karaciğerde birikmeye başlar. Sonuçta organın faaliyetleri bozulur, ağır ve geri dönülmez  bozulmalar başlar (SİROZUN gelişimine kadar).

Kilo vermekle kendinizi ağır karaciğer hastalıklarından koruyabilirsiniz.,

– Eklem hastalıkları.
Fazla ağırlığı olan kişilerde eklemler (tüm eklemlerde ve özellikle omurga sütununda ) aşırı yüklenir ve bu da eklemlerde bozulmaların gelişmesine yol açar.

– Menstrual döneminin bozulması ve sonsuzluk.
Yağ dokusu kadın hormonlarını salgılama yeteneğine sahiptir. Kadın vücudunda cinsel hormonların dengesinin bozulması (onların fazlalığı veya eksikliği) adet döneminin bozulmasına, yumurtlama ile olan sorunlara ve sonuçta kısırlığa neden olabilir.

İşte bu nedenle doktorlar kısırlıkla mücadele veren bayanlara  vücut ağırlığını normalleştirmeyi tavsiye ediyorlar.

Bir önceki yazımız olan Su içmek zayıflatırmı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


8 ay ago by in DİYET , SAĞLIKLI BESLENME , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required