stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Kilo vermenin en kolay yöntemi bulundu

altin-yumurta-2

Kilo vermenin en kolay yolu bulundu.Uzmanlar araştırdılar  yumurta ile kilo vermek mümkündür.

Son zamanlarda şöyle bir düşünce mevcuttur ki, tavuk yumurtası kolesterol kaynağıdır. Hatta yumurtanın çok ağır ve kalorili besin olduğu söylendi. Fakat Liverpool Üniversitesi bilim adamı doktor Nicholas xarman yumurta üzerinde küçük bir tecrübe geçirerek kanıtlamıştır ki, gün içinde iki yumurta yemek kanda kolesterolün kalkmasına neden olmaz.

Bilim adamları deney için yaş ortalaması 44 olan 450 kişiyi 2 gruba ayırırlar. 1. grup 1 yumurta ile diyet yaptı , 2. grup ise gün içinde iki yumurta yemekle diyet yaptı. 1-2 haftadan sonra her iki grup neredeyse aynı sonucu gösterdi. 3,5 ve 4,5 kilo kaybetti. Bununla birlikte her iki grup insanın kanında kolestrolün seviyesi 0,2- 0,16% azalma gözlendi.

Bu sonuca göre uzmanlar diyet yapan yada yapmak isteyen kişilerin yumurtadan kaçınmamaları gerekir.. Diğer yandan da yumurta proteindir, sporla uğraştığınız zaman kısa bir sürede iyi vücut biçimi yaratmaya, kasları güçlendirmeye yardımcı olur.

Üst düzey diyetisyen Svetlana Berejnaya kaydetti ki, bir yumurtada 70 – 75 kalori temiz protein var, protein ise 6 – 6,5 gramdır. Malumdur ki, gıda alımı sırasında bir insanın 20 gram gibi proteine ihtiyacı vardır.Demek iki yumurtadan aldığımız temiz protein kaslarda, damarlarda, kemiklerde depolanır.

Uzmanlar şöyle diyor, yılın sıcak dönemlerinde çiğ yumurta yemek doğru değil, hem de kremalı tatlılar hazırlanması sırasında güvenilmeyen yerlerden yumurta almak tehlikelidir.

Özellikle çiğ ve kızarmış yumurtayı karaciğer – safra hastalıkları, hepotitlerde, şeker hastalığı (diyabet hastalığı sırasında yumurta yasak değil, ancak doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır) zamanı sınırlamak gerekir

Bir önceki yazımız olan Kolay Yolla Zayıflama Diyeti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


2 sene ago by in DİYET LİSTELERİ , Protein Diyetleri. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required