stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Kilo vermek, yağları yakan bitki çayları

bitki-caylari

Kilo vermek için birçok yollardan istifade edilir. Estetik ameliyatlar,diyet listeleri, mide küçültme, zayıflama ameliyatları, kilo vermek için ligth gıdalar vs.gibi birçok seçenekler var.
Bunların arasından en çok seçilen bitki çaylarıdır. Bitki çaylarının kilo verme üzerindeki etkileri araştırıldı.Bitki çayları bitki kökenli zayıflatma yöntemleri arasında doğal olması, gıda gibi yenilmesi, eks tesirleri ve zararlarının çok düşük olması sebebiyle daha yaygındır. Bitkiler aleminde şifa veren ve çay olarak içilmesi mümkün olan birçok bitkiler var. Fakat adet etmediğimiz için tatları bize yabancıdır. Aslında bitki çaylarını tüketebilsek istediğimiz kiloya ulaşmada bir adım daha önce oluruz. Bununla hem bütçe sarsılmaz, hem de hiçbir cerrahi operasyona gerek kalmadan sağlıklı biçimde yağ yakabiliriz.Bitki çayları içerdikleri maddeler dolayısıyla yağ yakımını hızlandırır. ister karın, isterse de bedenin başka bölgelerinde olan yağları eritmek ve artık kilolardan kurtulmak için bitki menşeili çaylarla kilo vermek çayların faydalarından yararlanmak mümkündür.
İlk madde olarak günlük aldığınız kaloriye dikkat etmelisiniz. Çünkü günlük aktiviteden daha çok aldığınız kaloriler bedende yağ gibi yığılır. Ayrıca, hormonal düzensizlik yaşayan ve tiroid bezlerinde problem olan insanlar daha çok kilo alır ve yağlanır. Bu konularda sağlık probleminizin olup olmadığını öğrenmek için doktara gitmelisiniz. Zayıflamaya yardımcı olan bitkiler arasında anason ağırlık oluşturuyor. Ayrıca, biberiye yağı, susam yağı ve limon kabuğu yağı da yağ birikmiş bölgelere masaj yapılarak uygulanabilir. Yeşil çay daki maddeler yak yakımını hızlandırıcı etkisiyle bilinen en önemli çaylardandır.

Kilo vermek için karanfil çayı mucizesinden de yararlanabilirisiniz. Sıcak suyun içerisine 2 adet karanfil atıp biraz bekletin. Bir kapta karıştırdığınız 1 çay kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı elma sirkesini suya ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra ağzı kapalı olarakdemlenip ılıyana kadar tutun. Bu karışımı yemeklerinizden 1 saat önce için ve 1 aydan fazla olmaması şartı ile  her gün tekrar edebilersiniz.

Zayıflamanıza yardımcı olacak bir başka bitki çayı ise tarçın ve zencefil çayıdır. Bu çayı hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler 1 adet tarçın kabuğu, 1 kök zencefil, 1 çay kaşığı karabiber , 1 litre su, 2 adet karanfil ve 1 çay kaşığı baldır. Karabiber ve baldan başka kalan tüm malzemeleri bir kapta karıştırıp 3 dakika kaynatın. Kaynamış Karışımın içine balı ve siyah biberi ekleyin. Elde ettiğiniz çayı öğle ve akşam günde 24 saat içebilirsiniz.

Zencefil çayı ve ada çayı da süratli ve sağlıklı kilo vermeye yardımcı olan bitki çaylarıdır. Bu bitki çayları sayesinde bedeninizde  biriken toksinlerden özgür kurtulabilirisiniz. Dikkat ettiğiniz diyetlerde bitki çaylarınıda eklerseniz daha hızlı ve kalıcı kilo verebilirsiniz.

Limon otu çayını da kilo vermek için kullanabilirsiniz. İçeriğinde olan A vitamini sayesinde hem cildi güzelleştieren hem de yağ yakımını kolaylaştıran limon otu çayı kolay bulunan bitkidir. Bir kaba 2 çay kaşığı limon otu atın, kaynadıktan sonra çay gibi için. Uzerine 1 çay kaşığı nane de ekleyebilirisiniz.

Bir önceki yazımız olan Kilo Verdiren Çay başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


9 ay ago by in DİYET , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required