stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Kilo vermek için yemeğinizi değil, vaktinizi değiştirin

diyet-listeleri

Sağlıklı beslenmek ve kilonuzu korumak için bazı yiyeceklerden vazgeçmeniz gerekmez sadece ne zaman yemeniz gerektiğini bilirseniz kilo almadan yemek yemenin tadını çıkartabilirsiniz.

Kahvaltıyı asla atlamayın. Kilosunu korumak isteyenler kahvaltıda istediğini yiyebilir Tabii ki diğer öğünlerde sabitlemek şartıyla …

Güneş battıktan sonra ağır besinlerden kaçının. Çünkü D vitamini yağ yakmak ve sindirimde önemli bir role sahip!

Akşamları ekmek yemeyin!
Et / tavuk / balık içeren bir salata + ayran veya susuz sebze yemeği + yoğurt + salata ile harika bir menü oluşturabilirsiniz.

Ara öğünlerde Gİ düşük besinler tercih edilmeli. Ara öğünlerdeki glisemi indeksi yüksek olan meyve suları, muz, incir yerine glisemi indeksi düşük elma, şeftali, kayısı, çilek tüketin. Elma, şeftali, vişne ve kayısı gibi meyvelerin glisemik indeksi düşük olduğundan kan şekerini düzenlerler, bu nedenle akşam yemeğinden sonra meyve öğününüzde tercih edebilirsiniz.

Lifli besinlerin midede kalma süreleri fazla olduğundan, daha uzun süre tok tutar. Vücudunuz için gerekli olan yiyeceklerin zaman ve miktar olarak belirli bir denge içinde alınması hyperglycemia ve hipoglisemiyi önleyerek, kan şekeri kontrolünü sağlayacak, kan şekerinin kontrol altına alınması da kısa ve uzun dönemde gelişebilecek sorunları önler veya geciktirir.

Özellikle, diyabet hastalarında, gece oluşabilecek hipogliseminin önüne geçebilmek için akşam yemek sonrası glisemi indeksi düşük besinler önemlidir.

Gece ara öğünde, 1 su bardağı tarçınlı süt içmek, kan şekerini düzenler. Ceviz, fındık ya da badem gibi yemişler de lif içeriği ve omega 3’ten zengin olduğu için tüketebilirsiniz.

Karpuz, üzüm, incir, kavun gibi gıdaların glisemi indeksi yüksek olduğundan ikindi ara öğününüzde tüketebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Diyet sırasında yapılan hatalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


9 ay ago by in DİYET LİSTELERİ , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required