stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Karın Eritmek İçin Yapmanız Gerekenler

Düz bir karına sahip olmayı kim istemez ki. Belinizin daha ince olması ve göbeğinizin erimesi  için yapmanız gerekenler basit. Göbek eritmek için uymanız gereken kurallar neler merak ediyorsanız yazıyı hemen okuyun.

Meyve ve sebzeye önem verin

Bu en altın kurallarımızdan biri özellikle bol bol turunçgil yemeniz gerekli. Ekmeği hayatınızdan çıkarıp onun yerine şekerli meyve ve sebzelere yönelin. Meyve tok hissetmenizi sağlar. Meyve yemeden önce ve meyve suyu tüketmeden önce yeşil biber gibi kaloriyi düşüren besinlerden yemeniz çok faydalı olur.

Bol miktarda selenyum almaya dikkat edin

Kanda bulunan selenyumla bunun dışındaki antioksidanların oranının yetersiz olması belin kalın olmasına neden olur. Selenyum bir çok yiyecekte bulunabildiği gibi vitaminlerden de alınabilir.

Protein almayı unutmayın 

Protein içeren besinler  tüketmek önemli çünkü bu yiyecekler enerji vererek zayıflamanıza yardımcı olur. Bunda da dikkat edilmesi gereken fazla protein alınmamasıdır yoksa  böbreklere zarar verebilirsiniz. Eğer günde 2000 kalori ile besleniyorsanız bunun 500 kalorisinin protein olması normaldir. Fındık ve ceviz zengin protein kaynaklarındandır.

Doğru yağlarla beslenin

Zeytinyağı bu durumda doğru bir karar olabilir. Omega 3 içeren balık güzel bir seçim olabilir.  Omega 6 içeren mısır yağı, tahıllar, fırında pişmiş yiyecekler ve yumurtalar ise kaçınmanız gereken şeyler.

Asla yememeniz gerekenler 

İşte kaçınmanız gerekenler: işlenmiş yağlar,besleyici özelliği olmayan kurabiye, pasta ve cipsler…

Bir önceki yazımız olan Şeker Krizini Gidermek İçin Diyet Dostu Yöntemler başlıklı makalemizde Diyet, diyet yöntemler ve şeker krizi hakkında bilgiler verilmektedir.


3 sene ago by in ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required