stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Karın bölgesindeki inatçı katı yağlarla mücadele

1366571747_seb

Doktorların tek bir ortak fikri var: karın katı yağları vücudumuz için en tehlikeli yağlar. Hatta bu yağlar başka organımızın yağlarından  daha tehlikelidir. Karın yağlanması kalp hastalıklarını arttırıyor, şeker hastalığını tetikliyor, kanserin bazı türlerini oluşturur, insult, hatta kendisine devre ve strese yol açıyor. Bunların hiç biri olmasa bile, kök karın güzel görünümü bozuyor ve bu da kendimizde güvensizlik hissi yaratır.
Üç temel sorun karnın pürüzsüz olmasına engel oluyor;
1.Hormonal sapıklık – İç sinir, stres iç organlarınız kortizol-hormonal yağ birikmesine neden olur. Bu, bağışıklık sisteminizin zayıf çalışmasına ve yağ eritmesini büyük etkiler.
2. Tehlikeli diyetler – “Artık özgür olmak için kalorisi çok olan yiyeceklerden uzak durmak gerekir.” Hayır, bu böyle değildir! Kaloriyi azaltmak organizmada vitaminlerin azalmasına yol açıyor. Bu zaman beyniniz sizin midenize “SOS” sinyali gönderir ve zaten yemek zorunda kalıyorsunuz. Bu da sizin yağlanmanıza yol açıyor. Böyle diyetten bir hafta sonra sizin vücudunuzun genetik hormonları metabolizma için gerekli olan hormonların seviyesinin azaltılmasına yol açıyor.
3.Sağlıksız yiyecekler – Bizim yediğimiz yemekler vücudumuza artık yağların birikmesine yol açıyor. Bazı Cafeler de hazırlanan yiyeceklerin sağlıklı olmadığını unutmayalım. Sağlıksız yiyecekleri yediğinizde unutmayalım ki, bu yemekler bizim organizmanın zayıf çalışmasına ve karnımızın  şişmesine neden olur.
Karnınızın pürüzsüz olması için 3 ipucu
1. Sağlıklı ve kalorili yiyeceklerden doğru tüketmek gerekir
2. Gün içinde azar azar ve sık sık yemek.
3. Meyve ve sebzelerden düzgün tüketmek
Öyle yemekler yiyin ki, sizin vücudunuzda şişlik hissi yaratmasın ve yağın yanmasına yardım etsin. Unutmayın ki, içeriği hormonal ilaçlarla oluşan meyve ve sebzelerden tüketmeyin. Her mevsime uygun ve zamanında yetişmiş meyve ve sebzelerden tüketin.
Yenmesi makbul olan 11 gıda
1.Avokado – bünyesinde karın yağlarının erimesine etkileyen vitaminler mevcuttur.
2.Günlük meyveler – Kiraz, ahududu, frenk üzümü – bu meyveler açlık hissini öldürür.
3.Kelem ve brokoli – yağlarla mücadelede en güzel yardımcı araçtır.
4.Findık sizde tokluk hissini yaratır ve vitamin içerir
5.Kakos ve zeytinyağı  vücudumuza  yararlı olan yağlar.
6.Yumurta – B6, B12, A, E vitaminleri ile zengindir.
7.İsot – yağ eritmeye yardımcı araçtır.
8.Yeşıl çay – içeriği antioksidanlarla  zengindir ve yağeritici özelliği vardır
9.Ayran yada yoğurt – sindirimi hafifletir.
10.bitter çikolata – antioksidan ve olein asit olduğu için faydalıdır.
11.Su – yağ yakmada size yardımcı olacak en güzel ve en yararlı maddedir.

Bir önceki yazımız olan Salatalık İle Doğal Güzellik başlıklı makalemizde doğal güzellik, maske ve salatalık hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in DİYET. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required