stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Göbek Eritme Hareketleri

İnsan organizması  yaş ilerledikçe daha yavaş işlemeye başlar.Bu, kilo verme ve almada etkisini doğrudan gösterir. Unutulmamalıdır ki kilo verebilmemiz veya alabilmemiz  için sağlıklı işleyen bir vücuda sahip olmalıyız.

Özellikle bel çevresi çok miktarda yağ toplayan bir bölgedir.Öyle ki çok fazla kilolu olmayan insanların da bel çevresinde yağlanma olabilmektedir. Bel çevresinde biriken yağları eritmek için günlük  düzenli egzersizler yapılmalıdır.Gün içerisinde belli egzersizleri yaparak düz bir karına sahip olabilirsiniz.

1-Yüzünüz tam  yukarı bakacak şekilde sırtüstü uzanın ve parmaklarınızı başınızın arkasında birleştirin. Dizinizi çenenize doğru getirmeye çalışın ve bu sırada omuzlarınızı, boynunuzun konumu aynı kalarak yerden yukarı doğru kaldırın. Sol bacağınızı düz tutarak yerden hafifçe kaldırın ve sağa doğru hafifçe dönmeye çalışın. bisiklet sürüyormuşsunuz gibi düşünebilirsiniz. pedal çeviriyor gibi 20-25  kez bacak değiştirerek uygulayın.
2- Sandalyenin üzerine çıkın ve sıkıca tutunun. Dizlerinizi sırayla kıvırarak çenenize doğru kaldırmaya çalışın, b u hareketi 12-16 kez tekrarlayın.
3- Yere yüz yukarı uzanın. Ellerinizi yanlara düz bir şekilde uzatın. Bacaklarınızın ikizini de 90 derece açıyla yukarı doğru kaldırın ve bacak bacak üstüne atar gibi düz olarak bir süre sabit durdurduktan sonra değiştirin. Hareketi 12-16 kez tekrarlayın.
4- Yee sırtüstü uzanın . Ellerinizi  kulaklarınızın yanından düz olarak geriye doğru uzatın. Düz olarak uzattığınız bacaklarınızı hafif  aralık şekilde kıvırın. Omuzlarınızı kendinize doğru kaldırın.
5- Yere yüz üstü  uzanın. Ayak parmaklarınızın ucunda ve el dirseklerinize dayanarak tüm vücudunuzu havaya kaldırmaya çalışın.

Bir önceki yazımız olan Diyet Uygularken Yapılan Hatalar başlıklı makalemizde diyet hataları, diyet yaparken yapılan hatalar ve düşük kalorili diyetler hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required