stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Kalıcı Kilo Vermek İçin Yöntemler

Kalıcı Kilo Vermek İçin Yöntemler

Kalıcı Kilo Vermek İçin Yöntemler

Kalıcı Kilo Vermek İçin Yöntemler

Birçoğumuzun şikayetidir fazla kilolar. Kilo almak bazen istemimiz dışında, uzun süre yeterince hareket etmediğimiz için, bazen de çalışma ortamımız da bilgisayar başında çok hareketsiz kaldığımız için önlenemez bir şekilde gerçekleşir. İsteriz ki vücudumuzdaki fazlalıklardan bir an önce kurtulalım, bu yüzden de bir an önce kilo vermek için yanlış yöntemler uygularız. Önemli olan kilo vermek değil kalıcı olarak kilo verebilmektir.

Peki, kalıcı bir şekilde kilo vermek için neler yaparız?
Öncelikle güne başlarken kahvaltı öğününüzü atlamamanız gerekir. Kahvaltıdan önce bir bardak ılık su içmek, sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olur.
Günde en az bir saatlik tempolu yürüyüş, ya da bisiklet sürmek, yediklerinize dikkat etmekle birlikte kilo vermeyi kolaylaştırır. Bununla birlikte öğünlerinizi sık sık ve az az tüketmeniz önemlidir. Öğün aralarını en fazla üç saat arayla yapmaya özen gösterin.

Uzmanların önerilerine göre kilonuz başına 30 ya da 50 ml su tüketmeniz yararınıza olacaktır.. Her öğünden önce bir bardak su içip aç olup olmadığınızı kontrol edin.
Sebze ve meyveler düşük kalori içermesinin yanı sıra; posa içeriğiyle bağırsak faaliyetlerinizin düzenlenmesine yardımcı olur ve kan yağlarının düşmesinde de etkilidir. Ayrıca içerdiği vitamin ve içerdiği antioksidanlar bağırsak sisteminizin güçlenmesinde etkilidir. Bu nedenle sebze ve meyve tüketimine ağırlık vermeniz önerilir.
Tokluk hissi yemeğe başladıktan yirmi dakika sonra beyne ulaşır bu nedenle besinlerinizi küçük parçalar halinde uzun süre çiğneyerek tüketin.
Yağlı ve şekerli yiyecekler tüketmekten özenle kaçının. Gazlı, alkollü, meyve suları gibi yüksek kalorili içecekler yerine su veya maden suyu tercih edin. Süt ve süt ürünlerinde light veya yarım yağlı olanları tercih edin.
Metabolizmanızı hızlandıracak yiyecekler tüketin. Besinleri kızartmak yerine fırınlamayı ya da haşlamayı deneyin. Vitamin ve mineral değerlerinin korunması için et, balık, hindi gibi gıdaları ızgara haşlama veya fırında yağsız tüketmeniz daha faydalıdır. Yemeklerde zeytinyağı ve doğal tereyağı gibi ürünler tercih edin.
Besin zehirlenmelerine karşı, protein içeriği yüksek olan et, balık, tavuk, pirinç ve hazır gıdalarda bütün besinlerin iyi pişmiş olması ve uygun sıcaklıkta bekletilmiş olması çok önemlidir.
Unutmayın, önemli olan kilo vermek değil, sağlıklı bir şekilde vücudumuzu zorlamadan kalıcı olarak kilo vermektir.

Bir önceki yazımız olan Göbek Eriten Diyet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


2 sene ago by in ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required