stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Kadınların en çok sevdiği diyeti

sevimli diyet

New York Times “ın astronomi yazarı Mark Bitman tarafından bulunan VB6 diyeti (Vegan Before 6) zayıflamak isteyen kadınların en sevimli diyeti olup. Hızlı kilo verme özelliğine sahip olan bu diyet yanlış uygulandığı takdirde çok ciddi sorunlara neden olabiliyor.VB6 diyetinin yaratıcısı Mark Bitman diyorki: “Her zaman uygulama yapabileceğimiz ve çok radikal olmayan bir diyete ihtiyaç var”.VB6 part time vejetaryen beslenmenin önünde gerçekleşir. Akşam saat 18: 00’a kadar sebze, meyve, kuru baklagiller, tahıl, kuru meyveler, tohumlar yenir, hayvan kökenli gıdalar (et, süt, yumurta, süt ürünleri) yenilmemelidir. Vejeteryan beslenmeyi  takip eden, beyaz ekmek, beyaz pirinç ve makarna gibi karbonhidratlardan ve alkollü içkiden uzak durulan bir diyet türüdür. 18: 00-dan sonra ise istenilen yemek miktarında kontrol edilerek yenebilir. Hafta sonları ise normal beslenmeye dönülebilir.Diyetin avantajları ise ne karbonhidrat, ne hayvan, ne de bitkisel besinlerin hiçbirine sınırlama olmamasıdır. Özellikle saat 18: 00-dan sonra istenilen gıda yenebilir bildiğinden devam etmeside kolay olur. Bu diyete başlamadan önce doktora danışmak önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Şeker Krizini Gidermek İçin Diyet Dostu Yöntemler başlıklı makalemizde Diyet, diyet yöntemler ve şeker krizi hakkında bilgiler verilmektedir.


3 sene ago by in DİYET LİSTELERİ , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required