stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Kadınlarda Saç Dökülmesi ve Çözüm Yolları

Normal sınırlarda kabul edilen saç dökülmesi uzmanlara göre günde 50-100 adettir eğer aşırı miktarda saç kaybı oluyorsa ve saçlarda gözle görülen incelme oluşursa uygun bakım ve beslenme ile hemen önlem alınması gerekir.

Bir nevi bu sorun kafatasındaki hücrelerin kendini yenilemesinden doğar. Bununla birlikte duygusal stres de saç dökülmesine neden olabilmekte. Kadınlar  erkeklere göre daha duygusal oldukları için daha çok yaşamaktadırlar.

Bunlarla birlikte temizlik ve bakımsızlıktan kaynaklanan dökülmelerde mevcuttur.Kadınlarda çok fazla saç  dökülmesinin bir nedeni de yanlış saç bakım olmaktadır. Sık sık saç boyatmak, yumuşak saç taramamak ve saçlara çok fazla fön çektirmekte saç dökülmesine neden olur.

-Saç Dökülmesine Doğal Çözümler-

1- Öncelikle soyulmuş yarım avokadoyu iyice ezdikten sonra 2 adet bıldırcın yumurtası, bir çorba kaşığı susamyağı koyup karıştırın.Sonra bu karışımı saç diplerinize uygulayıp saçınızı streç filmle sarıp 2 saat bekletin kafanızda.Temizlerken saç tipinize uygun bir şampuan seçip durulayın. Bu bakımı haftada bir tekrarlayın.

2- Rahatlamak için bazen saç diplerinizin masaja ihtiyacı olabilir. Her gün yapacağınız 3 dakikalık masaj idealdir.

3-Yarım kahve fincanı soya yağı, iki çorba kaşığı badem yağı, bir çay kaşığı deniz tuzu ve bir tatlı kaşığı elma sirkesini benmari usulü ısıtıp bukürü saç diplerine sanki saçınıza boya sürermiş gibi sürün ve masaj yapın sonrasında streç filmle sarın ve ortalama 2 saat bekletin.

• Bal ve yumurtanın sarısını karıştırıp saç derinize ve saçlarınıza masaj yapın. Sürdükten sonra yarım saat bekletip durulayın.

Eğer saçlarınızı beslemek istiyorsanız elma sirkesi ve adaçayını karıştırın ve saçınızı bu karışımla durulayın.

Bir önceki yazımız olan El Bakımına Ne Kadar Önem Veriyorsunuz? başlıklı makalemizde el bakımı, el bakımı için doğal kremler ve el bakımı maskeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


3 sene ago by in CİLT SORUNLARI. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required