stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Japonlar neden şişmanlamıyor?

zayıf japonlar

İstatistiğe göre, Japonlar diğer halklara göre daha uzun ömürlü hayat yaşıyorlar. Yaş ortalaması yaklaşık 87 ‘dir. Ayrıca Japon kadınları düzgün, ince vücut yapısı ile seçilirler. Peki neden Japonlar şişmanlamıyor?

Birinci ve en önemli neden beslenmedir. Yiyeceklerin hazırlanmasında balık, deniz yosunu, fasulye, pirinç, meyve ve yeşil çaydan kullanırlar. Yüksek kalorili zararlı gıdalardan uzak dururlar.Japonların geleneksel gıda menüsü kızarmış balık, bir fincan pirinç, haşlanmış sebze, çorba ve yüksek kaliteli yeşil çaydan oluşuyor. Araöğünde  ise dilimlenmiş meyve yiyorlar. Balığın içerdiği omega 3 sağlık ve genç bir cilt için çok önemlidir.

Aktif olarak brokoli, lahana, Brüksel lahasından bolca tüketirler.

Japonlar kullanım süresi yıllarla değil, saatle olan doğal organik ürünlerden kullanırlar.Japon kültürü küçük porsiyon yemeye riayet ediyor. Bu, acele etmeden, her lokmayı iyi çiğneyerek sindirmek içindir. Yemek kapları çok küçük, tatlı porsiyonları kadar küçük boyutta olur.

Porsiyon yemekle tamamen dolmamalıdır. Her yemeğin kendi porsiyonu olur.

Japon yemekleri pişirilme kuralına göre kolay sindirim edilir. Yemekler çoğunlukla ızgara, kızarmış, ya da buğulama şeklinde pişirilir.

Her sezonun organik ürünlerinden, temiz yağdan kullanırlar.

Haşlanmış pirinç Japonlarda her yemekte verilir.Japonlar da kahvaltı kutsanmış ve asla kahvaltıyı atlamazlar. Kahvaltı omlet, yeşil soğan ile balık, haşlanmış pirinç, miso çorbası, bir parça peynir ve yeşil çay içerir.

Japon yemeklerinde tatlı neredeyse verilmez. Verilse de, o da küçük porsiyon takdim edilir.

Diyetlerde kendisine eziyet eden  Avrupalılardan farklı olarak yemek çeşitlerini sadelendirmeye çalışırlar. Ancak “fast food” un yaygınlaşması ile Japon gençleri de obezite sorunu yaşıyorlar.Japonlar sağlıklı yaşam tarzı yaşamaya çalışırlar. Beslenme ile birlikte düzenli spora önem veren Japonlar her gün kasları çalıştıran spor yaparlar.

Japonlar makineleri kenara bırakıp taşıt olarak bisiklet kullanmaya başlamışlardır.

Bir önceki yazımız olan Şeker Krizini Gidermek İçin Diyet Dostu Yöntemler başlıklı makalemizde Diyet, diyet yöntemler ve şeker krizi hakkında bilgiler verilmektedir.


3 sene ago by in DİYET LİSTELERİ , SAĞLIKLI BESLENME , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required