stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


İnsanı Zayıflatan Gıdalar

1241872744_yumurta

Obezite ve aşırı kilo son yılların en güncel sorunlarından kabul edilir. Bir takım rahatsızlıklara ve hastalıklara neden olan bu prablemleri gidermek için yapılan araştırmalar göstermiştir ki, bazı besinler obezite ile mücadelede kullanılmaktadırlar.

Meyveler. Greyfurt, bu meyvede bulunan organik asitler iştahı azaltır, katı yağları eritir.Yemek Yemeden önce yarım adet greyfurt yemek sonucunda yavaş yavaş kilo (3 aya 2-4 kg) vermek mümkündür. Ananasda olan bromelin maddesi zayıflamaya yardımcı Bunun yanı sıra ananasda iştahı azaltan ve tokluk hissi yaratan maddeler vardır. Kivi yağın erimesine  ve metabolizmanın hızlanmasına neden olan enzimlerle ve C vitamini ile zengindir.2 adet kivi vücudu C vitaminine olan günlük ihtiyacı giderir.Yemekden sonra midede oluşan ağırlık hissini kivi yiyerek giderebilirsiniz.

Sebzeler. Lahana, kereviz, pancar, kabak gibi sebzeler düşük kalorili olsalar da vitamin ve minerallerle zengindirler. Tokluk hissi yaratırlar, metabolizmayı hızlandırırlar, yağların erimesine, bağırsakların temizlenmesine neden olurlar.

Baharatlar. Koyu ədvalar metabolizmayı hızlandırır ve böylece vücudun temizlenmesine  neden olurlar.Tarçın kanı artık şekerden ve “kötü” kolesterolü temizler, şişkinliği giderir.

Günde çay kaşığının 1/4 kadar tarçından tüketin yeni yağ toplantılarının oluşumunu önler.

Yağsız ağartı ürünleri. Yoğurt, kefir, süzme, süt hem vücudu kalsiyumdan ve yağı parçalamaya zorlayan kalsitrol maddesi sağlar.

Su ve yeşil çay.Insanın Kilo vermesine  yardımcıdır.Onların her ikisi metabolizmayı hızlandırır, vücudu toksinlerden temizler.

Proteinler. Kas kitlesinin temelini oluşturan proteinler hiçbir şeyle değiştirilemez .Zülali gıdanın kaynağı olan yağsız dana eti, tavuk göğsü, hindi eti, balık ve yumurta akı tokluk yaratır.Vücüdu zinde tutar,yağ oluşturmaz.

Bir önceki yazımız olan Kahvaltıyı Evde Yapamayanlar başlıklı makalemizde dengeli beslenme, diyet bilgileri ve iyi beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in DİYET LİSTELERİ. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required