stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Hafta sonu için 5 hile

anabas

Diyetisyen Yaşam Koçu Gizem Şeber diyet yapanlar  için hafta sonu reçetesi hazırladı. Tüm hafta süren diyeti hafta sonu da yapmanın  yolları:

1. Suya kayıtsız olmayın

Susuzluğun bazen açlık hissini artırabileceğini unutmayın. Bu nedenle hafta sonu suyu gözden kaçırmayın. Çantanıza yarım litrelik su şişesi koyun. Gerekiyorsa telefonunuza “Su iç” diye hatırlatma koyun.

2. Öncelikle salata, sonra yemek

Hangi yemek zamanında olursanız-olun, seçtiğiniz yiyecekleri yemeden önce az miktarda da olsa salata yemeyi unutmayın. Lif tokluk hissi sağlayacak ve böylelikle daha az yemek yiyeceksiniz.

3. Bir avuç leblebi yerine

Genellikle hafta sonu oraya buraya kaçmak derdindeyken  yemek vaktimiz geçiyor ve çok uzun zaman aç kalıyoruz. Bu da sonraki yemek zamanında daha çok gıda almamıza yol açıyor. Özellikle öğle yemekleri hafta sonu düzenli olarak yenilmediğinden, kahvaltı ile akşam yemeği arasındaki zaman çok uzar. Akşam yemeğinde çok yememek için akşam saatlerinde 1 avuç leblebi yiyin.

4. Yeşil çayı unutmayın

Özellikle spirtl içki içtiyseniz, vücuttaki şişkinlikden daha çabuk kurtulmak  için günde 2-3 fincan yeşil çay için.

5. Ananas yiyin

Düzensiz beslenme sonucu kabız olduysanız, çaresi ananas. Saat değişikliğine ve az su içmeye  bağlı olarak kabız olduysanız kahvaltı öncesinde veya gece yatmadan 1-2 saat önce 1-2 dilim ananas yiyin ve bir bardak su için.

Bir önceki yazımız olan Kahvaltıyı Evde Yapamayanlar başlıklı makalemizde dengeli beslenme, diyet bilgileri ve iyi beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in DİYET LİSTELERİ. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required