stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Fazla yağlarınızdan kurtulmanın doğal yolları

yoğurt

Sıcak yaz günlerinde sağlıklı beslenmek ve yağlarınızda kurtulmak için mucize besinler. Bu besinleri tüketerek mükemmel bir vücuda sahip olabilir, kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kırmızı biber: İçindeki acı madde “capcaicin”, vücudun kan dolaşımını hızlandırarak ısısının artırmasına neden oluyor.

Vücudun forma girmesine yardımcı olan bu etkiye de “termojenes” adı verilir. Vücut ısısı ne kadar artarsa yağ yakması da o derece hızlanıyor.

İğde: Hafif sarımsı bu çerez içinde kan damarlarına pozitif etkisi bulunan ve hazmı kolaylaştıran ‘intybin “ve” taraxin “gibi çok özel maddeler barındırır.

Bu iki madde, vücuttaki asitlerin atılımına ve metabolizmanın düzenli çalışmasında önemli bir görevi üstleniyor. Bu sayede de tatlıya olan iştah azalıyor.

Greyfurt: Bu meyve içeriğindeki ikinci bitkisel maddeler ve C vitaminiyle gerçek bir form dostu olduğunu kanıtlıyor. Vücudun enerjisini artırırken açlık krizlerini önleyici etkisi var.

Yoğurt: Kalsiyum olmadan Metabolizmamız sadece sınırlı bir şekilde çalışmasını sürdürüyor.

Buna göre iyi bir beslenme düzenine dikkat etmek, sağlıklı ve kusursuz bir vücuda sahip olmakla aynı anlama gelir.

Az yağlı yoğurt içerdiği yoğun mineraller sayesinde vücudun yağ yakmasını da belirli bir oranda yükseltiyor …

Bir önceki yazımız olan Şeker Krizini Gidermek İçin Diyet Dostu Yöntemler başlıklı makalemizde Diyet, diyet yöntemler ve şeker krizi hakkında bilgiler verilmektedir.


3 sene ago by in DİYET LİSTELERİ , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required