stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Faydalı Bitkiler KEREVİZ

Antioksidan özelliğinE ek organların hastalıklardan korunmasını sağlayan kereviz aynı zamanda eklem ve romatizma ağrılarını da yok ediyor.
Çok az bilinmesine rağmen kerevizin sağlığa yararları çoktur. Kereviz sinir sisteminden sindirim sitemine, kan basıncının düzenlenmesinden alerjik hastalıklara kadar birçok hastalığı engellemeye yardımıcı olur.Kerevizin yan etkileri hemen hemen yoktur. Buna göre kerevizin düzenli olarak tüketilmesi herhangi bir sağlık sorununa neden olmaz.
Diğer taraftan kereviz tohumu günlük olarak tüketildiğinde eklem ağrılarını hafifletir. Romatizma hastalıklarına karşı yardımcı olur.
Antioksidan özelliği sayesinde enfeksiyon hastalıklarına karşı vücudun savunmasını geliştirir ve hastalıklara yakalanma riskini azaltır.
Kereviz, eklem ağrılarına karşı çok iyi gelir romatizmadan kaynaklanan ağrılar için günlük bir miktar kereviz tüketimi ağrıların azalmasını sağlar.
Bunun yanında akciğer enfeksiyonları, astım sorunları için kereviz alternatif şifa kaynağı olabilir.

Bir önceki yazımız olan Sevgililer Günü Diyeti başlıklı makalemizde özel diyet programı, özel günler için diyet ve sevgililer günü hakkında bilgiler verilmektedir.


8 ay ago by in FAYDALI BİTKİLER , HABERLER , SAĞLIKLI BESLENME. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
One Comment to Faydalı Bitkiler KEREVİZ
    • boyacı ustası
    • Boya ustaları olarak sağlıklı beslenme üzerine yazılmış olan yazınızı çok beğendik. Kerevizin sağlıklı beslenmedeki yerini çok daha iyi anladık. Teşekkürler.

Leave A Response

Required