stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Eyelineri nasıl kullanmalıyız?

“Gözüme Eyeliner çekmeye zorlanıyorum, bir türlü istediğim kedi gözü makyajını yapamıyorum” diyorsanız, bu yazım tam size göre! Eyeliner çekmenin en pratik ve kolay yollarını sizin için bir araya getirdim. Bugüne kadar uygulamaya çalıştığınız tüm yöntemleri aklınızdan çıkarın.Eyeliner çekmek bu adımlarla artık daha kolay olacak!

Kaleminizin ucunu nazikleştirin;
Sıvı astar yerine kalem biçimli olanları tercih ediyorsanız, kalemin uç kısmının ince olmasına dikkat edin. İnce dokulu astar maddeleri bile zamanla sertleşebilir. Bunun için eyeliner sürmeden  önce kaleminizin ucunu saç kurutma makinesi ile 2-4 saniye kadar ısıtın. Bu yöntemle göz kapağınızda daha kolay çizgiler oluşturabileceğinizi göreceksiniz.

doğru eyeliner

Önce kalem kullanın.
Sıvı eyeliner kullanımında sıkıntı yaşıyorsanız işe ilk olarak kalem biçimli Eyeliner ile başlayın. Sıvı eyeliner kullanmadan önce gözünüzün üstüne kalemle ince bir çizgi çizin. Ardından sıvı eyeliner uygulayın. Bu yöntemle eğri çizgiler ve akıntı olmadan kolayca eyeliner çizginizi oluşturabilirsiniz.

eyelınerrr

 

Kuyruk çekmek için kart kullanın.
Eyeliner ile düz bir çizgi çekmeye uğraşmak birçoğumuz için gerçekten çok zor olabiliyor. Eyeliner ile kusursuz hatlar çekmek ve kedi gözü makyajı istiyorsanız, bunun için herhangi bir kart veya kalın bir kağıt parçasından yararlanabilirsiniz. Kartı gözünüzün ve kirpiklerinizin bittiği noktaya koyun ve kalem ya da sıvı eyeliner ile kuyruk oluşturun. Ardından kartı göz kapağınızın orta noktasına koyun ve düz bir çizgi çekip yaptığınız kuyruk birleştirin.

eyeliner1

Sünger yerine fırça kullanın.
Kalem şeklindeki bazı Eyelinerların arka kısmında dumanlı göz makyajı ya da eyeliner çizginizi hafif yaymak için yardımcı sünger olur. Ancak bu tür Eyelinerlar istediğiniz etkiyi vermez. Bunun yerine Eyeliner için özel tasarlanan dağıtıcı fırçalardan kullanın ve mükemmel bir sonuca sahip olun.

Bir önceki yazımız olan Rahatlatan İçecekler başlıklı makalemizde çay, kahve ve sıcak çikolata hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in GÜZELLİK. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required