stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


En Yararlı 5 Meyve

Diyet listelerini yada sağlıklı beslenmeyle ilgili yazıları okurken hep aynı şeyden bahsedilir. Bol bol meyve yemelisiniz. Sağlıklı bir bünyenin de listesinde önemli bir yere sahip olan meyvelerin önemini artık az çok biliyoruz. Peki bu meyveler arasında en yararlı meyveler hangileri? Sizin için en yararlı 5 meyveyi araştırdık. İşte doktorların ve beslenme uzmanlarının sık sık dediği bu meyvelerden en yararlı 5 tanesi:

Karpuz: Yaz günlerinin serinleten meyvesi karpuzun c vitamini kaynağı olduğunu  biliyor muydunuz? Bunun yanında karotenoid ve yüksek oranda lif içermesiyle birlikte kalorisi de düşüktür.

Papaya: Papaya meyvesini daha önce hiç duymamış olabilirsiniz çünkü tropikal bir meyve. Papaya da aynı karpuz gibi c vitamini bakımından çok zengin.

Portakal: C vitamini içerdiği herkes tarafından bilinen portakal aynı zamanda folatta içerir. Portakal suyu içmek yerine meyveyi yediğiniz zaman içindeki liften de faydalanırsınız.

Greyfurt: Bol miktarda C vitamini içeren bir diğer meyve de greyfurt. Karotenoid,kolestrolü düşürmeye yarayan lif, pektin ve çokça fitokemikal içerir.

Kayısı: Kayısının bol miktarda potasyum, lif ve C vitamini içerdiğini biliyor muydunuz? Kuru kayısı iyi bir demir kaynağıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Yaşam Tarzınız Mı? başlıklı makalemizde doğal beslenme, doğal yaşama ve sağlıklı bir beden hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in SAĞLIKLI BESLENME. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required