stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


En Çok Kilo Verdiren Diyet Listesi

En Çok Kilo Verdiren Diyet Listesi

Diyet yaparken kendinizi kurallara bağlı ve her şeyi kalorileri ile hesaplayarak hayatı çekilmez yapmanın bir anlamı yok. Bu ne saçmalıyor diye düşünebilirsiniz ama yapmanız ve yapmamanız gerekenler olarak iki grupta diyet listenizi oluştursak daha iyi olur değil mi?

En azından hem sağlıklı kilo vermiş olursunuz hemde diyete bağlı kaldığınız için psikolojik olarak kendinizi gergin ve sürekli  bir şeyler yeme isteğinizi bastıran sinirli biri olmaktan kurtulmuş olursunuz.
Ne yiyip ne yememeniz gerektiğini yazmadan önce, kesinlikle bayanların regli dönemlerinde diyete başlamamalarını tavsiye ederim. Ayrıca diyette uyulması gereken en önemli şey sabırlı olmak ve istediğiniz noktaya odaklanmaktır. Özellikle Pazartesi başlarım deyip kendinizi kandırmayın. Karar verin ve uygulayın..
Ayrıca sıkı bir diyet sizi fit yapabilir ama sonra verdiğiniz gibi tekrar almanız demektir. Anlık kilo kayıplarındansa metabolizmanızı çalıştırarak kalori yakmanız en doğru yol olacaktır.
Az yiyerek metabolizmanızı hızlandıramazsınız, sık sık ve az yiyerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Vücut endeksinize göre günlük almanız gereken kalorinin altına düşmeniz size tehlike sinyalleri çaldırabilir. Bu yüzden yemeniz gerekenleri vücut endeksinizi göre yani bazal metabolizmanıza göre seçerseniz ideal kilonuza ulaşmanız mucize değil.
Bazal metabolizma ne diye soracak olursanız bunu hesaplanması için bir formül olsa da siz kilonuzla 22 yi çarpmanız ortalama bazal metabolizmanızı bulmanızı sağlar.
Şimdi ne yiyebilirsiniz biraz da ondan bahsedelim.
Haşlanmış yumurta, her gün iki adet yiyebilirsiniz.
Kızartma dışında İstediğiniz kadar balık, et,tavuk yiyebilirsiniz.
İstediğiniz kadar sebze tüketebilirsiniz
En az 2 litre su içmelisiniz.
Günde en az 2 fincan yeşil çay içmelisiniz.
Her sabah bir tatlı kaşığı çörekotu yiyebilirsiniz.
Meyvelerden sadece ananas ve avakodoyu tercih etmelisiniz.
Akşam yatarken bir bardak suya bir kaşık doğal elma sirkesi katarak içmelisiniz.
Oldukça zorlu bir süreç olan diyet günlerinde, tükettiğiniz besinlerin kalorisi yaktığınız kaloriden az olduğu taktirde bu süreç daha çabuk bitecektir. Ayrıca metabolizmanızı hızlandıran besinlerle de yağ bakımını hızlandırmış olursunuz. Kilo verirken amaç kas eritmek değil, yağ yakmaktır.
O zaman şimdide kaçınmanız gereken ve yememeye özel göstereceğiniz yiyeceklerden biraz da bahsedelim.
Ekmek kesinlikle yasak…
Şeker, tatlı bal çikolata yasak…
Meyve iyi dense de kalorisi yüksek olması ve şeker içermesi nedeniyle yasak…

Bir önceki yazımız olan Kahvaltıyı Evde Yapamayanlar başlıklı makalemizde dengeli beslenme, diyet bilgileri ve iyi beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


1 sene ago by in DİYET LİSTELERİ. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required