stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Düz bir karına sahip olmanın sırrı

gobek-eriten

Akdeniz kültüründe zeytinyağı sıvı altın olarak bilinir, Aztekler için çikolata önemli, Mısırlı firavunlar için badem kıymetli ve yetiştiği bölgeler için avokado üremeyi temsil eder. Bu yiyecekler tarihte olduğu gibi karın Düzleştirici diyetin kalbidir. Bu yiyecekleri her öğünde tüketmeniz bel çevresinde toplanan yağları önleyebilir. İşte bel çevresindeki tehlikeli yağları önleyen yiyecekler ..

Ne tür yağlar?: Kanola, zeytinyağı, fındık yağı, susam yağı, soya yağı, çiçek yağı, ceviz yağı
Ne şekilde tüketim?: Susam, fındık ya da kanola yağını kızartmalarda, ceviz ya da zeytin yağını tavalarda, çorba ya da ızgara yiyeceklerde, pirinçte ya da makarna da kullanın. Deniz ürünleri için zeytinyağı veya susam yağını tercih edin, yemeklerinizi çiçek yağı, soya yağı ile pişirin, salatalarda zeytinyağı tercih edin. Ölçü olarak 1 yemek kaşığını temel alın.

Hangi tür kuruyemiş?: Badem, fındık, çekirdek, tahin, ceviz
Ne şekilde tüketim?: Bu yiyecekleri sadece atıştırma amaçlı tüketin. Salatanızın üzerine serpin. Balık yada tavuk üzerine isteğinize göre serpiştirebilirsiniz. Ölçü olarak 2 yemek kaşığını temel alın.

Avokado
Ne şekilde tüketim?: Dilimleyerek salata veya sade olarak tüketebilirsiniz. Ölçü olarak çeyrek fincanı temel alın.
Zeytinyağı:Ne tür zeytinyağı?: Siyah veya yeşil zeytin yağı
Ne şekilde tüketim?: Zeytini kahvaltılık ya da atıştırma bir besin olarak tüketin. Pizza, salata, kraker, sandviç ya da diğer yediklerinize ekleyin. Ölçü olarak 10 büyük zeytin ya da 2 yemek kaşığı zeytin ezmesi tüketilebilir.
Çikolata:Ne tür çikolata?: Koyu çikolata
Ne şekilde tüketim?: Tüketim için çıldırdığınızda bar ya da sos olarak tüketin. Ölçü olarak çeyrek fincanı temel alın.

Bir önceki yazımız olan Kilo vermek için yemeğinizi değil, vaktinizi değiştirin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


9 ay ago by in DİYET , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required