stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Doğal Yolla Kilo Vermenin Reçetesi Püf Noktaları

sagliklidiyetler-org

Vücudu pirinç ile temizlemek en çok önerilen yöntemlerden biridir.

Bilimsel tıpta pirinç temizleyici, vücudu ve cildi temizleyen, saçı onarıcı gıda yada ürün olarak kabul edilir. Kısa zamanda sonuç verir ve kendi mucizesini göstermektedir.

Etkileri soda ve limon suyu ile mukayese edilebilir. Bu güzel Asya reçetesi ile sizi tanıştırmak istiyoruz ve inanıyoruz ki, sizin de hoşunuza gelecek.

İnsanlar farklı olduğu gibi organizmalar da farklıdır. Bazı reçete birine etkiliyor, diğerini etkilemiyor. Fakat bir şeyi unutmayın. Kullanacağınız yapay, normalinden uzun, sentetik, işleme tabi tutulmuş aşırı beyazlatılmış pirinçten değil, kendi doğal renginde olan, kokulu, yerel (uzun-küçük fark etmez)pirinçten istenen etkiyi alabilirsiniz.

Pirinç ile cilt temizlemesi:
Pirincin bileşimi B, C, E vitaminleri ile zengindir. Bu vitaminler gözenekleri azaltır, cildi yumuşatır. Ve bu arada, cildi güneş ışınlarından korur. Pirinci kullanmadan önce tozunu, nişastasını temizlemek için 0.5 bardak pirinç yıkanır. Cam kapta nişastası iyice çıkana kadar, 1 saat bekletilir.Bu zaman diliminde pirincin bileşimi suya karışır ve bu da ciltte kendi etkisini gösterir. Sonra su süzülür ve pamukla cilde güzelce sürülür. Kurudukça birkaç kez daha sürebilirsiniz. Ve zamanla cildinizin yumuşadığını ve esnekliğinin arttığına tanık olacaksınız. Süzülmüş pirinci kullanabilirsiniz kalan suyu  buzdolabında 5 gün bekletebilirisiniz.

Saçlar için pirinç suyu:
Cilt için hazırlanann suyla saçlarınızıda yıkayabilirisiniz.Sonuçta saçlar yumuşak, parlak olur.

Kilo vermek için pirinç suyu:
Kilo vermek için ise pirinç suyu çok önemli yani pirincin demlenmesi gerekir.Asıl kural olarak da, pirinç kaynatıldıktan sonra çıkan su öenmlidir yani pirincin haşlanma suyudur.Asya’lılarında bunu kendine has hazırlama yöntemi vardır:)
1. 1 fincan yıkanmış, temiz pirince 4-7 bardak su ilave edilir.
2. 2-4 saat zayıf ateşte ağzı açık halde kaynatılır
3. Hazır demleme gün boyunca içilir.

1 fincan pirinç demlemesi yani haşlanması 150 kalori demektir.Bu yöntem insanı inceltmekle beraber, vücuttan tuzu yani ödemide atıyor.

 

Bir önceki yazımız olan Düz bir karına sahip olmanın sırrı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


9 ay ago by in GÜZELLİK , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required