stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Doğal ağrı kesici olan 5 besin

1411115551_3

Vücudunuzun herhangi bir yerinde ağrı hissettiğinizde ilk olarak ilaç içmeyi düşümemelisiniz. Önce doğal ağrı kesicileri yoklamaya gayret, ağrıdan kurtulamadığınız takdirde tıbbi tedavi yollarına başvurmalısınız. Böylece, 5 doğal ağrı kesici hakkında buyurup bilgi alabilirsiniz.

Kahve:Spordan sonra dayanılmaz kas ağrıları ile mücadele mi ediyorsunuz? Bu durumunuzda kafein size yardımcı olabilir. Georgia Üniversitesi’nde yapılan çalışmalardan sonra ortaya çıktı ki, günde iki fincan kahve içen kişilerin ağrıları  %48 oranında azaldı.

papatya çayı:Yüz yıllardır mide hastalıkları, uykusuzluk, huzursuzluk gibi sorunlara çare olan papatya çayı Tebriz Üniversitesi’nde yapılan deneylerden sonra bildirildi ki, iltihabı azaltarak birçok acıyı da azaltabilir. papatya çayı, mide ağrılarında da yatıştırıcı etki gösterir.

zencefil:Mide rahatsızlığı, soğuk algınlığı gibi sorunların önünü aldığı düşünülen zencefil her gün kullanılırsa, antrenman sonrası kas ağrılarının dindirilmesinde yardım edebiliyor, kas ağrılarını azaltır. Georgia Üniversitesi araştırmasında gönüllü bir ekip günde iki gram çiğ zencefil yerken, diğer grup aynı miktarda ısıtılmış zencefil tüketti. 11 gün sonra her iki grupta da egzersiz ağrılarının% 25 azaldığı anlaşıldı.

yağlı balık:Somon, uskumru gibi omega 3 yağ asitleri açısından bol yağlı balıklar doğal anti-enflamatuar özelliği taşıyor. Pitsburg Üniversitesi’nde yaptığı araştırmaya göre, içeriğinde omega 3 içeren yağlı balıklar romatizma ağrılarının dindirilmesinde iyi etki gösterir.

kiraz:Oregon sağlık ve bilim Üniversitesi araştırmaya göre, kirazda bulunan antioksidanlar eklem ağrısının yol açtığı kronik iltihabı azaltan etkiye sahip. Daha önce yapılan bir araştırmada da kirazın kas ağrılarını giderdiği anlaşıldı. Iltihapla mücadele için gün boyunca bir bardak vişne suyu veya bir tabak kiraz yemek gerekir.

Bir önceki yazımız olan Sevgililer Günü Diyeti başlıklı makalemizde özel diyet programı, özel günler için diyet ve sevgililer günü hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in HABERLER. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required