stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Diyetten vazgeçmenin nedenleri

asasaZayıflamak için diyet programlarının çoğunun pratikte tam uygulanması oldukça zordur. Size neyi, ne kadar ve ne zaman yemeği söylerler, fakat yaşam tarzınıza, vaktinizin ne kadar sınırlı olduğuna dair bir liste hazırlamazlar. Bu nedenle diyetten vazgeçmenin en önemli nedenlerinden biri diyet programının aslında sizin mevcut hayatınıza gerçekten de uygun olmamasındır.

Geçmişte yaşanmış kötü tecrübeler
Hayatı boyunca aşırı kilo sorunları ile mücadele edenler “Bundan sonra çok farklı biri olacağım” diye sürekli olarak kalplerinden geçirirler. Oysa, her başlanan yeni diyet çok zaman uğursuzlukla sonuçlanabilir. Bunun için, öncelikle “Her şeyi tek bir gecede değişebilir olamayacağım” gerçeğini kabul etmelisiniz. Diyetten vazgeçmek yerine geçmişteki kötü tecrübelerinizden ders çıkarmalısınız.

Diyet programları ek maliyet gerektirir!
Oldukça başarılı olan kişiler mutlaka var. Onlar gerçekten de işlerini iyi yapıyor ve size istediğiniz ağırlığa ulaştırmak için  yardım ediyorlar. Fakat onların sizi ve sağlığınızı sizden daha iyi koruyacaklarını zannetmiyoruz. “Kilo  sadece diyetisyen aracılığıyla verilebilir” diye bir kanun yok! Birçokları Kilo vermenin sadece diyetisyen aracılığıyla mümkün olabileceğini düşünüyor, İnsan ayıracak bütçesi olmadığı ve kendiliğinden kilo veremeyeceğine  inandığı için halihazırda uyguladığı diyeti de yarım bırakıyor.
Kalorileri hesaplaması yaparmısınız?
Hangi diyet programını uygularsanız uygulayın  yediklerinizin gerçek kalori değerlerini hesaplamasanız, inandığınız diyetiniz istediğiniz sonucu vermeyecek. Kalorileri düzgün hesaplamak kendinizi aldatmağınıza da engel olacaktır.

Büyük bir zevkten vazgeçmek
Yiyecekleri ayırt etmeyen, her şeyin tadında ayrı bir güzellik bulan, kısacası, “bu işten gerçekten zevk alan” kişilerin diyetten vazgeçme sebebi de çoğunlukla budur! Güzel olan şeylerin kalorisinin yüksek olduğunu biliyoruz. Bu yüzden de “Yememelisin içmemelisin ” denildiği zaman yenmemesi ve içilmemesi gerekenler alışkanlık haline gelir, onlar hayatımızda olmasa, mutlu olmayacağımız sonucuna varırız. Oysa, her şeyden ölçülü şekilde yemek en doğrusudur! Diyet yapmaya gerçekten ihtiyacımız var mı? Yoksa diyete “yok” demek?
Bazı diyetler gerçekten de bozuk!
Zayıflamak  isteyenlerin saklayabileceği  diyet yoktur, yeter ki, birkaç güvendiğiniz ünlü kişi veya yakın arkadaşlarınız tavsiye etsin. Öyle diyetler var ki, sadece belirli gıdaları ön planda tutarak vücudunuzun sizin için önemli olan minerallerden veya önemli katkılardan yoksun kalmasına neden oluyor. Böyle olunca da diyeti bırakmaktan başka çare kalmıyor.

Bir önceki yazımız olan Şeker Krizini Gidermek İçin Diyet Dostu Yöntemler başlıklı makalemizde Diyet, diyet yöntemler ve şeker krizi hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in DİYET , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required