stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Diyetten korkanlar okusun: sizin için bahaneler

diyet

1.Diyetini neden yarım bıraktın?” Sorusuna en fazla verilen cevap “şekerim düştü” olur. Eğer akıllı, düzgün beslenme yaparsanız, o şekeriniz asla düşmez. Diyette olduğunuz halde sevdiğiniz tatlıyı görünce şekeriniz elbette düşer. Ancak uzun süre sağlıklı şekilde devam eden diyet şekerin düşmesine neden olmayacak. Buna göre beslenmeye bol meyve dahil olan diyet Posta. Meyve hem de sizin tatlı ihtiyacınızı karşılayacak.

2.Diyet beni depresyona sokuyor. Mutluluk hormonunun salgılanmasını hızlandıran çikolata gibi şekerlemeler, beyaz ekmek gibi gıdalardan uzaklaşmadığınızda diyetin üçüncü gününde kendinizi karamsar hissetmenize neden olabilir ve bu, normal bir durumdur. Buna göre sizi mutlu eden gıdaları besin listenizden tek değil, yavaş yavaş çıkarın. Çilek, kepekli makarna ve muz yemek stresinizi yok edecek.

3.Sigarayı attım, diyetten korkuyorum.. Sigaranın iştahı kapadığını düşünenler sigarayı bıraktıktan sonra kilo almaktan korkuyorlar. Bunun için sigarayı attıktan sonra kendinizi meşgul edin, planlar kurun. Açlık hissettiğinizde sigara aklınıza düştüğünde hemen bir elma, veya başka meyve yemek o anın krizini atlatmada yardımcı olacaktır. Uzmanlar sigaranın bırakıldığı dönemi yemek alışkanlıklarını değiştirmek için en uygun zaman olarak kabul ederler.

4.Çalıştığım için diyet yapamıyorum. Çalışan insanlar diyetlerine riayet edemediklerinden şikayetlendikleri halde, evde oturup diyet yapanlar başlarında  bir meşguliyetlerinin olmadığından yakınıyorlar. Buna göre günlük planınıza uygun diyet.

5.Genetik olarak şişmanım. Ailecek şişmansanız bu sizi de psikolojik olarak olumsuz etkileyebilir. Ailenizde herkes kilolu olsa bile, sağlıklı bir diyetle artık yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

6.Sadece su içsem yarıyor.. Bazı insanlar vücutlarının diyete uygun olmadığını düşünüyorlar. Su içmekle tüm sorunlarının çözüm olunduğunu düşünen bu insanlar kolay diyet yapamazlar. Ancak yapılması gereken tek şey sağlıklı bir diyet yapmak ve kalorili besinlerden uzak olmaktır.

Bir önceki yazımız olan Şeker Krizini Gidermek İçin Diyet Dostu Yöntemler başlıklı makalemizde Diyet, diyet yöntemler ve şeker krizi hakkında bilgiler verilmektedir.


3 sene ago by in DİYET LİSTELERİ , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required